Turkcell ayda 6 liraya yol gösteriyor

Turkcell, özellikle büyük şehirlerde yaşayan müşterilerinin hayatını kolaylaştıracak ve trafikte kaybettikleri süreyi en aza indirecek bir uygulamaya imza attı. Türkiye’nin en kapsamlı navigasyon ve trafik durumu bilgisini cebe getiren Turkcell YolBilgisi adlı uygulama, 500 binden fazla adres ve ilgi noktası ile bilinmeyen noktalara sesli yönlendirme yaparak kolayca ulaşım sağlıyor, 20 büyük ilde rotayı belirlerken trafik bilgisini de kullanarak en hızlı güzargahı hesaplayarak trafikte kaybedilen zamanı en aza indiriyor.

Uygulama önde gelen 20 büyük ilde çalışıyor. Bu iller: İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Eskişehir, Adana, Edirne, İzmit, Konya, Mersin, Hatay, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Samsun, Trabzon, Sivas, Erzurum ve Balıkesir…

Turkcell YolBilgisi uygulaması en yakın eczane, benzin istasyonu ya da otoparkı bulma ve fiyat bilgilerini öğrenebilme, İstanbul’da yaşayanlar için yol tarifi alırken istediği köprüyü seçebilme gibi özellikleriyle fark yaratıyor. Turkcell müşterileri, bu uygulama sayesinde bulunduğu konumu ya da belli bir noktayı dilediği kişiyle de paylaşabiliyor. Böylece yol tarifi için uzun ve yorucu konuşmalar yapma gerekliliği ortadan kalkıyor.

Yollardaki trafik durumuna göre gidilmek istenen noktaya en hızlı gidelebilecek rotayı belirleyen, varış zamanını ve toplam yol uzunluğunu söyleyen Turkcell YolBilgisi ile 2 veya 3 boyutlu olarak izlenebilen haritanın üzerinde herhangi bir noktaya dokunulduğunda konum bilgisi de alınabiliyor. Rotanın detayları yazılı olarak listelenebiliyor ve daha önce kullanılan rotalar arşivde tutuluyor. Uygulamada rota planlaması yaparken en hızlı/en kısa güzergâh, paralı yolları kullan/kullanma, otoban kullan/kullanma, feribot kullan/kullanma gibi seçenekler tercih edilebiliyor.

Turkcell YolBilgisi, iPhone ve Android işletim sistemli cep telefonlarıyla uyumlu. iPhone sahipleri uygulamayı AppStore ya da iTunes üzerinden ücretsiz indirebiliyor.  Android versiyonu için Turkcell T10 ve Turkcell T20 sahipleri telefonlarının ana ekranlarındaki Turkcell T-Market uygulamasından, diğer Android cihaz sahipleri YOL yazıp 2580’e gönderdiklerinde gelecek T-Market linki üzerinden indirebiliyor. 31 Ekim’e kadar abone olanlar bu süre içerisinde uygulamadan ücretsiz yararlanabiliyor. Kampanya sonrası Faturalı Turkcell aboneleri KDV ve ÖİV dahil aylık 6 TL, ön ödemeli Turkcell aboneleri ise haftalık 1.50 TL ödeyerek uygulamayı kullanabilicek. EDGE veya 3G üzerinden kullanım esnasında ayrıca bir veri ücreti alınmıyor.