Turkcell, Bulgaristan’ın en önemli telekom varlıklarından biri olan Vivacom’un peşinden uzun süredir koşuyor ve teklif veriyordu. Bu konudaki habere buradan ulaşabilirsiniz.

Ancak bugün Bulgaristan kaynaklı haberlerde Vivacom’un önceki sahibi olan BTC’ye Turkcell tarafından getirilen öneriler yüzünden anlaşmanın bozulduğu belirtildi. Vivacom’un iç kaynaklarından sızdığı belirtilen bilgilere göre Turkcell, ödemelerin büyük bir bölümünün Bulgaristan hükümeti satışa ona verene kadar her iki tarafın da erişemeyeceği bir ortak alanda kalmasını istedi. Ancak BTC bunu kabul etmedi.

Konuyla ilgili haberler giderek büyüdü ve yarın çeyrek açıklamasını yapacak olan şirket borsaya resmi bir açıklama geçmek zorunda kaldı. Açıklama şöyle:

Bulgaristan’da faaliyet gösteren telekom operatörü Bulgarian Telecommunications Company AD’nin (Vivacom) %93,99 oranında hissesinin satın alınmasına yönelik Yönetim Kurulumuzun kararı doğrultusunda verilen teklifin, çeşitli medya kanallarında yer alan haberlere göre kabul görmediği anlaşılmaktadır. Ancak, bu aşamada konu hakkında şirketimize yapılan herhangi bir resmi bildirim olmamıştır. Konu ile ilgili bir gelişme olması durumunda, ilgili Sermaye Piyasası Kurulu tebliği çerçevesinde kamuoyu ile gerekli paylaşım yapılacaktır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.