Turkcell bumubumu.com ile gençleri seçim yapmaya hazırlıyor

Turkcell’in gençlik kulübü gnçtrkcll’in, GençTurkcell’lilere sahip olmak istedikleri teklif ve avantajları seçme fırsatı verdiği ve dileyenin kendi anketini oluşturabildiği www.bumubumu.com sitesi gençlerin buluşma noktası haline geldi. İlk 20 günde, 50 bin anket sorusuna GençTurkcell’liler 2 milyon kez oy verdi.

Turkcell Grup Pazarlama Hizmetleri Fonksiyonel Grubu Genel Müdür Yardımcısı Lale Saral Develioğlu, “Türkiye’nin en büyük gençlik kulübü gnçtrkcll olarak, 12 milyon üyemizi dinliyor, onlara seçme hakkı veriyor ve güçlerine güç katıyoruz. Gençlerin her fırsatta kendilerini ifade etme ve düşüncelerini paylaşma isteklerinden yola çıkarak oluşturduğumuz yeni platformumuz bumubumu.com ilk ayda beklentilerimizin çok ötesinde bir ilgi gördü. Tarife ve kampanyalardan marka işbirliklerine kadar tüm kendilerine özel kampanya ve avantajları artık gençler seçiyor. 2 milyon GençTurkcell’li oylamalarımıza katıldı, biz de onların tercihlerini hemen hayata geçirdik. Tüm gençleri kendilerini ifade etmeye, kendi kararlarını vermeye, bumubumu.com’a davet ediyoruz Gençlere yönelik çalışmalarımızla gençlik segmentinde pazar lideri olmamızın yanında, son aylarda pazar payımızda 2 puanlık artışla liderliğimizi güçlendirerek sürdürüyoruz. Gençlerle ilgili çalışmalarımızda doğru yolda olduğumuzu görmek bizi mutlu ediyoruz” dedi.

gnçtrkcll’in, “Bugüne kadar ne giyeceğini, ne diyeceğini, ne yiyeceğini, ne dinleyeceğini sana soran oldu mu?” diyerek başlattığı “bu mu bu mu?” sorularını www.bumubumu.com’a girerek yanıtlayan gençlerin tercihleri daha şimdiden hayata geçmeye başladı:

· “Gençturkcell’li, yeni genç Tarife kampanyasında hangisi daha çok çalışsın? Konuşmak için dudaklar mı? Mesajlaşmak için parmaklar mı?” sorusu; her iki seçeneğin de yoğun oy alması üzerine yepyeni bir kampanyanın tasarlanmasına yol açtı. Hazır Kart Genç Tarife ile 20 TL karşılığında gençlere 100 TL değerinde her yöne hem SMS hem de konuşma hakkı tanıdı.

Bilindiği gibi Haziran ayında ülke tarihinin en önemli seçimlerinden biri yapılacak. Bu seçimlerde özellikle gnçtrkcll’nin hitabettiği genç kitlenin büyük bölümü ilk kez seçme hakkını kullanacak. Bu anlamda bumubumu.com’un yaptığı, farklı bir sosyal sorumluluk projesi sayılabilir…