Turkcell halini en iyi anlatan şirket

Turkcell halini en iyi anlatan şirket

Turkcell, faaliyet raporu alanında da önemli bir başarıya imza attı. Dünyanın en itibarlı halkla ilişkiler platformlarından LACP, Turkcell’in 2010 faaliyet raporunu telekom alanında ‘dünyanın en iyi faaliyet’ raporu olarak değerlendirdi. Rapor ayrıca en iyi anlatım dalında (“Best Narrative”) dünya çapında “Altın”, Avrupa-Ortadoğu-Afrika (“EMEA”) bölgesinde ise “Platin” ödüle layık bulundu.

Alınan ödülü değerlendiren Turkcell Yatırımcı ve Uluslararsı Medya İlişkileri Bölüm Başkanı Nihat Narin “Şeffaflık, güvenilirlik, hesap verebilirlik ve dürüstlük ilkelerinden taviz vermeksizin hem şirketimize hem de paydaşlarımıza maksimum faydayı sağlamaya gayret etmekteyiz. Her yıl hazırladığımız faaliyet raporu da şeffaf kurumsal yönetişim anlayışımızın önemli bir aracı. 2010 yılı faaliyet raporumuzun kazandığı uluslararsı başarıdan tüm Turkcell ailesi olarak gurur duyuyoruz, emeği geçenleri kutluyoruz” dedi.

Toplamda yaklaşık 5000 başvuru kategorisini değerlendiren LACP jüri üyeleri, Turkcell’in raporuna 100 üzerinden 99 puan verdiler. Yaptıkları değerlendirmelerde, faaliyet raporunun modern tasarımı övgü alırken, “Turkcell’le Daha Fazla Hayat” konsepti, anlatımlar ve görsellerinin de çok beğenildiği ifade edildi.

Telekom sektöründe birinci seçilen Turkcell Faaliyet Raporu’nun ardından China Telecom ikinci, Hutchison Telecom ve Batelco üçüncü, Rogers Communication da dördüncülüğü elde etti.

2001’de ABD’de, kurumsal iletişimde en iyi uygulama ve örnekleri değerlendirmek, çalışmaları analiz etmek amacıyla hayata geçirildi. 10 sene içinde dünyanın en kapsamlı rapor değerlendirme kuruluşlarından biri haline gelen LACP’ye her sene binlerce büyük şirket raporlarıyla başvuruyor. Kuruluşun bugüne kadar 18 binin üzerinde rapor değerlendirdiği kaydediliyor.

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş