Turkcell Teknoloji, SIMagine Ödülleri’nde Cep-T Cüzdan teknolojisi ile “En İyi Temassız Mobil İşlem (NFC)” kategorisinde ödüle layık bulundu. Bu yıl 5 kategoride dağıtılan ödüller, 18 Ekim’de Malezya’da düzenlenen SIMposium konferansında törenle sahiplerine verildi.
En inovatif ve heyecan verici temassız teknolojilerin, uygulamaların ve servislerin değerlendirildiği kategoride ödül kazanan Turkcell Cep-T Cüzdan, tek bir SIM karta güvenli bir şekilde birden fazla kredi kartı uygulamasının yüklenebilmesini sağlıyor.

Dünyada bir ilk olan Turkcell Cep-T Cüzdan uygulaması, Turkcell Teknoloji mühendisleri tarafından geliştirildi. NFC (Yakın Alan İletişimi) teknolojisine dayanan Cep-T Cüzdan servisi, cüzdanda taşınan plastik kartlara olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor. Cep-T Cüzdan sayesinde NFC destekli cep telefonları aynı zamanda birer kredi kartı haline geliyor. MasterCard onaylı Turkcell Cep-T Cüzdan, halen Yapı Kredi ve Garanti Bankası kullanıcılarına kredi kartlarıyla gerçekleştirdikleri tüm alışverişlerinde büyük kolaylık sağlıyor.
“Arkasında Turkcell’in iletişim ve teknolojide öncülük vizyonu bulunan yetkinliğimiz sayesinde, bugün artık Türkiye pek çok alanda takip eden değil takip edilen ülkeler arasına yerleştiriliyor.”

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Turkcell Teknoloji Genel Müdürü Semih İncedayı, temassız teknolojiler konusunda gelinen noktaya dikkat çekerek şunları söyledi: “Turkcell Teknoloji olarak bilgi teknolojileri alanında Türkiye’ye büyük değer kattığımıza inanıyoruz. İnovasyon hedefine olan bağlılığımız, bize bu alanda küresel arenada rekabet azmi veriyor. SIM alanında 5 yıldır yaptığımız yatırımların meyvelerini alıyoruz. Son 2 yıldır temassız teknolojilerde önemli bir bilgi birikimi ve deneyim elde ettik ve dünyada bir ilke imza attık. Cep-T Cüzdan’ın SIMagine Ödülleri’nde ‘En İyi Temassız Mobil İşlem Ödülü”nü alması, Turkcell Teknoloji’de çalışan yetkin Türk Mühendislerinin ulaştığı teknik seviyeyi gözler önüne sermesi açısından oldukça anlamlıdır. Arkasında Avrupa’nın en büyük operatörlerinden biri olan Turkcell’in iletişim ve teknolojideki öncülük vizyonu ile birlikte Turkcell Teknoloji’nin çalışmalarına aynı hız ve kararlılıkla devam edeceğinden emin olabilirsiniz.”

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.