Twitter NinjaTwitter yeni autoplay videolar açıkladı. Bunları kendi açıklamalarıyla kendi dillerinden sizinle paylaşıyorum

“Twitter’da video izlemek için bir çok kez tıklamaya gereksinim vardı. Bir şey gerçek zamanda yayılmaya başladığında (NBA finallerinde , favori TV programınızda yada son dakika haberlerinde olabilir ) önem verdiğiniz şeyi kaçırmamak için extra efor sarfetmeniz gerekiyordu. Geçtiğimiz bir yıl içinde paylaşımınızı geliştirmek, videoları keşfedip izlemek için; videoyu izlemek için gereken tıklama sayısını azaltmak , mobil kamerayı tanıtmak ve videolarla Vine’ları zaman tünelinizde öne çıkartmak gibi pek çok değişiklik yaptık.

Bugün Twitter’da videolardan keyif almak çok daha kolay. Şimdi videolar, Vine’lar, GIF’ler otomatik olarak tekrarlanacak. Böylece aksiyondan haberdar olup hiç bir Tweet’i kaçırmadan paylaşılanlar hakkında anında daha iyi fikriniz olacak.

Video’ya tıkladığınız zaman, sesi açılıyor ve video genişletilmiş ekranda oynama başlıyor. Video’yu yatay konuma alırsanız, videonun sesi otomatik olarak açılıyor ve video tüm ekranı kaplıyor.

Ayarlarınızda kontrolün her zaman sizde olduğunu unutmayın. İstediğiniz zaman eski ayarlara geri dönebilir ve wi-fi’ye bağlı olduğunuz sürece basit bir şekilde videoları otoplay’e alabilirsiniz.

Eğer yüksek veri hızına sahip bir yerde iseniz ya da cihazınızın bant genişliği düşük ise beklenmedik ücretlendirmelere ve düşük performansa karşı size otoplay özelliğinden çıkma seçeneğini de sağlıyoruz. Böylelikle videoları tıkla-oynat şeklinde görmeye devam edebiliyorsunuz. Ayarlarınızı nasıl değiştirebileceğiniz konusunda yardım almak için Help Center ‘ı ziyaret edebilirsiniz.

Twitter’ın bu yeni özelliğini bugünden itibaren sizlere İOS ve twitter.com için duyurmuş bulunuyoruz, Android versiyonu ise en kısa zamanda duyuracağız.”