Vodafone ürünü aldığı için dijitalleşecek Türkiye

Vodafone ürünü aldığı için dijitalleşecek Türkiye
Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy

Vodafone televizyonlarda etkin bir biçimde reklamlarını kullandığı dijitalleşme endeksi hikayesini anlattı. Aslında bunun esas adı Accenture Dijitalleşme Endeksiymiş. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy Yarına Hazırım Platformu aracılığıyla Türkiye’nin Dijitalleşmesini sağladıklarını belirtmiş: “Temmuz 2014’ten bu yana ‘Yarına Hazırım Platformu’ ile belirmeye devam ediyoruz. www.yarinahazirim.com adresinden tüm işletmelere ücretsiz olarak Dijitalleşme Endeksi’ni hesaplama fırsatı sunuyoruz. Yarına Hazırım Platformu aracılığıyla yaptığımız çalışmalar sonucunda Türkiye’de KOBİ’lerin ortalama Dijitalleşme Endeksi’ni yüzde 48’den yüzde 53’e çıkardık. Türkiye’nin Dijital Dönüşümüne liderlik etme vizyonumuzla, ülkemizin ortalama Dijitalleşme Endeksi’ni yüzde 75’e çıkarmak için çalışıyoruz. Bu doğrultuda, geçtiğimiz yıl ilk kez Vodafone’un desteğiyle, Boğaziçi Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi ve Türkiye Bilişim Vakfı’nın katkılarıyla hayata geçen Accenture Dijitalleşme Endeksi’ne ikinci yılında bir kez daha destek vermekten memnuniyet duyuyoruz. Türkiye’nin Dijital Dönüşümünü sağlamak amacıyla gerçekleştirdiğimiz çalışmaları kararlılıkla sürdüreceğiz.”

Daha önce bir basın toplantısında bana her bültenlerini çok sevip baştacı ederek kocaman kocaman haberlerde kullanmadığım için sitem eden ve ters düz konuşan Vodafone kızacak yine ama birkaç küçük not yazalım sizlere TKNLJ formatında:

  •  Vodafone’un anketini doldurunca size kaç puanrlık dijital gelişiminiz var kimse söylemiyor. Öğrenmek için mutlaka Vodafone’a telefonunuzu vermelisiniz. Eğer Türkiye’ye dijital olarak yararlı olmak istiyorsanız yolu bu değil…
  • Elektronik müherndisleriyle konuşuyordum geçen hafta. Bu anketi doldurmuşlar şirketleri adına. Gelenler bize paso Vodafone ürün ve hizmeti satmak istedi dediler. Önce şaşırdım. Sonra şaşırmama şaşırdım. Karmaşık duygular içine girdim.
  • Bir güzel uydurmuşlar bir endeks. Diyorlar ki ülkeyi bu endekste yüzde 22 daha yukarı çekeceğiz. Tamam da benim sormma rağmen buradaki yüzde bir neyin yüzdesi, ne yaparsan yüzde 5 yukarı çıkıyorsun, yüzde 10 çıkmak ülkeye ne katıyor… Bunun cevapları hiç gelmedi. (Vodafone yetkilileri  harbiden söylememiş miyiz derlerse sitemde bu haberi arayabilirler) (Onlar hala benim bu haberi basmadığımı zannederek bana karakter atıyor olur olmaz yerlerde)
  • Bir de büyük yerlerden bir emir geldiğinde bu endeksi yüzde 22 yukarı çekip ülke şahane oldu demeyeceklerini nereden bilelim?
  • Bir de şu bilgilerimizi üçüncü şahıslyarla paylaşma mevzuu var ki çok tartışmalı… Ben hem senin ürününü almak için tüm bilgilerimi sana vereceğim hem sen bunları üçüncü partilere verip yürü buradan bu adamların üstüne diyeceksin… Ben kabul etmezdim bunu…
  • Son olarak… Cem Seymen televizyonda haber sunduktan sonra haber formatında bunun reklamını da sunuyor. Haber, reklam, para… Hepsi iç içe geçmiş durumda. Çok yanlış. Çok yanlı…

 

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş