Yazın internette ne yapmalı?

TTNET, özellikle yaz tatiline ve uzun süre seyahate gidenler için 2 ve 3 aylık Süreli İnternet paketlerini sunuyor. Süreli İnternet’e sahip olmak isteyenler TTNET Satış Noktaları’na giderek NET 6 veya Yalın NET 6 internet paketlerinden birine abone oluyor, isteyen modem alıyor ve internetini yanında götürüyor. Üstelik hepsini tek bir fatura ile ödeyebiliyor, dilerse Süreli İnternet’ini uzun süreli kullanabileceği ADSL veya Yalın İnternet’e de çevirebiliyor.  Paket, sadece tatile çıkanlara değil, kısa süreli internet bağlatıp sonra iptal ettirmeyi düşünenlere veya yaz boyunca farklı bir şehirde kalanlara da hitap ediyor. Süreli İnternet için 2 aylık NET 6 paketine 59 TL, Yalın NET 6 paketine 89 TL, 3 aylık NET 6 paketine 85 TL ve 3 aylık Yalın Net 6 paketine ise 130 TL ödemek yeterli.

Dağda bayırda internet

Yazlıkların en büyük sorunlarından biri kısa bir süreliğine kalınacağı için sabit hattın olmaması, dolayısıyla internetin eve uğramaması. Turkcell, yaptığı açıklamada geniş kapsama alanıyla tüm tatil boyunca tüm internet kullanmak isteyenlerin yanında olacağını duyurdu. Tatilde bilgisayara takılacak minik bir modemle internet keyfini kesintisiz sürdürebileceğinizi söyleyen Turkcell, 100 megabaytı 5 TL, 1 gigabaytı 29 TL, 4 gigabaytı 39 ve 8 gigabaytı 69 TL’ye internet bağlantı paketleri sunuyor. Sınır aşımı olmayan bu paketler gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor. Kontratlı internet almak isteyenler hediye olarak mobil modemi de ücretsiz olarak edinebiliyor. Örneğin 4 gigabayt internet kullanmak isteyenler modemi ücretsiz aldığı gibi ilk üç ay da 39 yerine 29 TL bağlantı ücreti veriyor.

Bir modemle 5 bilgisayar internette

Mobil modemlerin en zorlayıcı yönlerinden biri de sadece tek bilgisayarda kullanılabiliyor olması. Oysa yazlıkta birden fazla bilgisayarı olanlar internete girebilmek için sıra bekler duruma geçiyorlar. 3G’nin Türkiye’ye gelmesiyle birlikte özellikle interneti çoklayıcı modemlerin sayısı arttı. Turkcell çıkardığı Multivınn isimli cihazıyla mobil interneti aynı yerde bulunan 5 kişinin bilgisayarına dağıtıyor. Cihaz bilgisayardan şarj edilebiliyor. Tek başına örneğin deniz kıyısında 4 saat boyunca çevresindeki cihazları internete sokuyor. WiFi teknolojisiyle interneti yakın alandaki herkesin kullanımına sunan Multivınn ile sadece bilgisayarları değil, iPad gibi tabletleri ve hatta WiFi özelliği olan cep telefonlarını bile tek bir hat ve paket üstünden internete bağlamak mümkün. 6 ay Turkcell internet paketlerini almak isteyenler Multivınn’ı 99 TL ön ödemeli, aylık 49 TL’ye alabilirken 24 ay kontrat yapmak isterlerse başka hiçbir ek ücret ödemedikleri gibi ilk 12 ay için de aylık 29 TL veriyorlar.

Yazlıkta ve doğada televizyon keyfi

Her ne kadar şehrin keşmekeşinden uzaklaşmak için tatile gidilse de televizyon asla bırakılamayacak bir şehir lüksüdür. Yazlığında televizyon olmayanlar ya da medeniyetten uzakta örneğin çadırda tatil yapmak isteyenlerin televizyon keyfinden uzakta kalmamaları için teknoloji en iyi seçeneği oluşturuyor. Tatilde sınırsız bir biçimde 81 kanaldan internet üstünden televizyon seyretmek için Tivibu’ya verilecek ücret sadece 1 TL. Eğer 24 saat boyunca film izlemek istiyorsanız Sinema TV kanallarıyla beraber verilecek ücret 8 TL oluyor. Bu pakette ücretsiz 100 adet film dizi ve belgesel de var. Turkcell’in MobilTV servisi aylık ve  günlük paket alternatifleri sunuyor. Ayrıca Turkcell Teknoloji tarafından geliştirilen Turkcell MobilTV uygulaması ile iPhone’dan sonra teknoloji tutkunlarının son gözdesi iPad, aynı zamanda bir taşınabilir televizyona dönüşüyor. MobilTV servisinden faydalanmak isteyen Turkcell’liler, TV kanallarına canlı erişim sunan Aylık  Standart Paket’e 60 saat kullanım karşılığı 3 Ay boyunca %50 indirimle KDV ve ÖİV dahil yalnızca 4,95TL TL ödüyor. Günlük Standart Paket’in ücreti ise yine tüm vergiler dahil olmak üzere yalnızca 1TL.