Site icon T K N L J

Yerli logosu telefonlara iyi gelecek

Geçtiğimiz günlerde Ticaret Bakanlığı tarafından Türkiye’de üretilen tüm ürünlerin etiketlerinde, tarife ve fiyat listelerinde kolaylıkla görünebilir ve okunabilir şekilde bulunmasını zorunlu hale getirilen “yerli üretim” logosu uygulamasının hayata geçirilmesinin ardından tamamen yerli bir marka olan General Mobile, Tükiye’nin ilk yerli üretim logolu telefonunu üretmeye başladı.

33 ülkede faaliyet gösteren, inovasyon ve Ar-Ge çalışmaları ile de dikkat çeken General Mobile, kısa süre önce lansmanını yaptığı yeni yıldızı GM 9 Pro ve diğer tüm ürünlerinde yeri üretim logosu kullanacak.

Ticaret Bakanlığı’nın fiyat etiketi yönetmeliğinde yaptığı düzenleme kapsamında yerli üretim logosunun yanı sıra etiket ve listelerde ürünün üretim yeri ve ayırıcı özelliği de yer alıyor. Ayrıca tüm vergiler dahil satış fiyatı da ambalajda yer alacak.

GM 9 Pro’nun etikette yer alacak satış fiyatı, lansman fiyatı olan KDV dahil 2.899 TL. General Mobile fiyat politikasını değiştirmeden yeni yönetmelikle birlikte mevcut fiyatları uygulamaya devam ediyor.

İstanbul Bilişim biz de yerliliğe varız dedi

İstanbul Bilişim CEO’su Ediz Akın, yıl sonuna kadar tüm ürün gruplarında yerlilik oranının yüzde 20 seviyelerine yükseleceğini söylerken, beyaz eşya ve küçük ev aletleri grubunda ise bu oranın çok daha üstüne çıkmayı hedefliyoruz dedi.

Teknoloji perakendeciliğinin öncü firmalarından İstanbul Bilişim’in CEO’su Ediz Akın, ‘’Başlatılan yerli ürün seferberliğine biz de katıldığımız için mutluyuz. Bu yıl sonuna kadar yüzde 20 oranında yerli ürün satışı gerçekleştirmek istiyoruz. Önümüzdeki süreçte bunu daha da arttırmak ilk önceliklerimiz arasında. Ülkemizde beyaz eşya ve küçük ev aletlerinde üreten yerli firmalarımız var. Kendileri ile görüşmelerimiz sürüyor. Bu alanda onların bizleri desteklemesi gerekiyor. Yerli ürün seferberliğini ancak bu şekilde tamamlayabiliriz.’’ açıklamasında bulundu.

Yerli cep telefonu üretiminin desteklenmesi gerektiğini vurgulayan Ediz Akın, “Biz elimizden geldiğince reklam bütçemizin büyük çoğunluğunu yerli markalara ayırıyoruz. Yerli markaların da daha fazla seçenek sunmaları gerekiyor. Bunun yanında rekabetçi bir fiyat politikası gerekli”ifadelerini kullandı. 

Exit mobile version