Avea’dan milletvekillerine “avantajlı” tarife

Avea, Türkiye Büyük Millet Meclisi 24. Dönem Vekillerini daha ekonomik ve avantajlı koşullarda konuşturmak için TBMM Başkanlığı ile protokol imzaladı.

Avea CEO’su Erkan Akdemir ve TBMM adına TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Sadık Yamaç arasında TBMM tören salonunda imzalanan protokol çerçevesince vekiller, ayda 5.000 dk şebeke içi, 2.000 dk her yöne konuşabilecek ve tarife kapsamında her yöne kullanılabilecek 1.000 SMS ve 5GB internet de ücretsiz olacak. Avea’nın vekillere sunduğu avantajlar bununla da kalmayacak, Türkiye’de ilk kez ve sadece Avea tarafından satışa sunulan HTC’nin en son akıllı telefonu HTC Incredible S de çok cazip koşullarla vekillerin beğenisine sunulacak.

Avea CEO’su Erkan Akdemir, TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Sadık Yamaç, TBMM Teknik Daire Başkanı Kemal Kaya ve TBMM Satınalma Müdürü Naim Çoban’ın hazır bulunduğu İmza töreninde, Avea CEO’su Erkan Akdemir: “Milletimizin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 24. Dönem vekillerimizin Avea’yı tercih etmeleri sunduğumuz avantajlı tarifelerin ve kampanyaların doğru amaca hizmet ettiğini bize bir kez daha göstermiştir. Bundan sonra da hem vekillerimize hem de müşterilerimize en iyi avantajları sunarak, onların hayatlarını kolaylaştırmak için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

TBMM Genel Sekreter Yardımcısı Sadık Yamaç ise; “TBMM çatısı altında hizmet veren Milletvekillerinin en önemli ihtiyaçlarından olan iletişim konusunda ki hizmeti onlara en ekonomik ve de en son teknoloji ile sunmaktan mutlu olduklarını” söyledi.

Şahsi Not:

Avea’nın milletvekillerine yaptığı bu paketi anıtmak istemesini çok iyi anlayamadım. Halka vermediği bir paketi milletvekillerine sunmak ve bunu biz milletvekillerine farklı bir şey yapıyoruz demek, üstelik bunun fiyatını da verememek çok yanlış geldi bana. Sırf milletvekili olduğu için benim Avea hattına verdiğim paranın altında bir ücretle konuşmalarını adil bulmuyorum. Hele bunun üstüne bir de cihaz konuyorsa ve bunun da fiyatı belli değilse bunun ne kadar yanlış olduğunu tartışmaya gerek bile kalmaz sanırım…

Avea milletvekillerine kıyak tarife yapıyor diye benim gözümde yükselmez. Avea’nın bu yaptığı tarife ve iletişimi yanlıştır.