Borsada takip ettiğiniz şirketlerin bilgileri cebinize gelecek

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nın (İMKB) Turkcell ile birlikte yürüttüğü “KAP-Mobil Bilgi Servisi”, bugünden itibaren yatırımcıların hizmetine sunuldu. Servise abone olan yatırımcılar, kısa adı KAP olan “Kamuyu Aydınlatma Platformu”nda yayınlanan bildirimlere artık Turkcell hatlı cep telefonlarından kolaylıkla ulaşabilecek.

“KAP-Mobil Bilgi Servisi”nin hizmete girmesi nedeniyle, Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray ÖZTÜRKLER ile birlikte düzenlediği ortak basın toplantısında konuşan İMKB Başkanı Hüseyin ERKAN, mobil bilgi servisi uygulamasının “yatırımcı seferberliği” kapsamında atılan önemli bir adım olduğuna işaret ederek şöyle dedi: “Sermaye piyasası ve Borsa mevzuatı uyarınca, kamuya açıklanması gerekli bildirimlerin elektronik imza ile iletildiği ve kamuya duyurulduğu KAP sisteminde yayımlanan bildirimler SMS, Wap gibi yollarla, çok daha geniş bir kesime ulaştırılacaktır. Bundan böyle yatırımcıların ve ilgili kesimlerin, sermaye piyasası araçlarını takip ettiği şirketleri sistemden seçerek, zaman/mekan kaygısı olmaksızın, bilgiye her zaman ve her yerden erişimlerinin sağlanması mümkün olacaktır. Mobil bilgi servisi uygulamamızın yatırımcıların sermaye piyasalarına olan ilgisinin artmasına, yatırımcı tabanının genişlemesine ve bilinçli bir yatırımcı profilinin oluşmasına büyük katkı sağlayacağına inanıyorum”.

KAP-Mobil Bilgi Servisi ile yatırımcılar, ilgilendikleri şirketlere ilişkin bildirimleri içeren paketlere abone olmak suretiyle, bu şirketlere ilişkin KAP’ta yayınlanan özel durum açıklamaları, bilanço ve gelir tablosunu içeren mali tablolar ile İMKB, SPK, Takasbank, MKK tarafından KAP sistemine iletilen duyurular hakkında cep telefonlarına gönderilecek SMS’ler vasıtasıyla bilgi sahibi olabilecekler.