Avea’dan yapılan açıklamada basın mensuplarına özel paket çıkarıldığı duyuruldu. Yapılan duyuruya göre basın mensuplarının mesleki ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak geliştirilen Avea Basın Tarifesi, avantajlı konuşma fırsatı sunmanın yanı sıra; SMS ve internet paketiyle basın kuruluşu üyelerinin tüm iletişim ihtiyaçlarını kapsıyor.

Avea’nın Tarife ile basın kuruluşu üyeleri; ayda 29 TL’ye her yöne 600 dakika, her yöne 600 SMS ve aylık 2 GB cepten internet kullanımı elde ediyor. Üstelik, Avea Basın Tarifesi’nden yararlanan basın mensuplarına kendi aralarında SINIRSIZ konuşma fırsatı da sunuluyor.

Tarife Avea(nın mevcut tarifeleri arasında en ucuzu olarak dikkat çekiyor. Buna en yakın tarife 30 TL’ye 500 dakika her yöne, 500 SMS ve 500 megabayt kotalı internet olarak dikkat çekiyor.  Basına bu anlamda verilen destek çok önemli ancak gönderilen bilgi notunun sonunda “sadece sarı basın kartlı çalışanlar değil, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü listesinde yer alan tüm yayın organlarını kapsıyor” ibaresi bulunuyor. Yani bu tarife yine elektronik yayıncılık yapan ve bu yüzden de her nasılsa halen BYEGM listelerine girememiş gazetecileri kapsamıyor.

Avea yönetimiyle kontakt kuran elektronik yayıncılar özel ilgiyle bu tarifeden yararlanabileceklerdir belki ama tarifenin yapılırken bunun düşünülüp düşünülmediği kafalarda soru işareti bırakıyor.

Bu arada çok merak ediyorum gazeteci ve editörler yayınlarına “Avea bize size vermediği tarifeyi veriyor” yazabilecekler mi… Bunu yarın ve öbürgün yayınlanan gazetelere bakarak sizlere mutlaka söyleyeceğim. Bana sanki yapmazlarmış gibi geliyor.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.