İnterneti Torbalayan 27 Vekil

Bugünden itibaren sizlere internet kanunu için imza atmış milletvekillerine sevemedikleri interneti dar edecek imkanlar vereceğim.

Her sayfada ayrı bir güzellik bulacak, internetle uğraşmanın ne demek olduğunu onlara beraberce göstereceğiz

Kahraman 27’lerin Hikayesi

Bu vekiller, 2007 yılında çıkarılan 5651 sayılı kanunu daha da çekilmez hale getirmek için üstüne daha da kötü maddeler koyarak bunları koskoca bir torbanın içine saklayıp meclisten iktidar gücüyle geçirip kimseye bir şey sorulmamasına yol açan işlerin öncüsü, ilk imzacılarıdır. Bundan sonra onları 27’ler olanak anacağız. Çünkü kanunu hazırlayan ve altına imza atanların sayısı 27.

27’lerin Tam Listesi

27’lerin kim olduğunu aşağıdaki listeden elektronik posta adresleriyle bulabilirsiniz:

Zeynep Karahan Uslu zeynepkarahan.uslu@tbmm.gov.tr

@zkarahanuslu

İlk imzayı sadece internet kanunu için atmış. Bunun dışında askerlik, uyuşturucu murakebesi, sayıştay ve yeraltı suları gibi 13 tasarı teklifi vermiş. 12 kez konuşmuş. 

Zeynep Armağan Uslu, 11 Temmuz 1969’da İstanbul’da doğdu. Baba adı Abdülkadir, anne adı Süreyya’dır.

Öğretim Üyesi Doç. Dr.; İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümünü bitirdi. Yüksek lisans ve doktorasını İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tanıtım ve Halkla İlişkiler Bölümünde tamamladı.

İÜ İletişim Fakültesi ve Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümünde öğretim üyeliği, İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesinde öğretim üyeliği ve Türkiye Araştırmalar Merkezi (TAM) Başkanlığı yaptı. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde Rektör Danışmanı ve Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölüm Başkanı olarak görev yaptı. Beş kitabı, çok sayıda makalesi yayınlandı. Uluslararası ve ulusal sivil toplum kuruluşlarına aktif katkı sağlamaktadır. COPPEM Equal Opportunities Commission Başkan Yardımcısı, Avrasya Sosyologlar Derneği ve Hazar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneğinin kurucusudur. İtalya Devlet Nişanı sahibidir. 2013 yılından itibaren Yıldız Sarayı Vakfı Mütevelli Heyet Başkanlığı görevini yürütmektedir.

22. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi ve AAPA Türk Grubu Başkanı oldu. 24. Dönemde AİBPA Türk Grubu Başkanıdır.

Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Uslu, evli ve 1 çocuk annesidir.

Tülay Kaynarca tulay.kaynarca@tbmm.gov.tr

12 kanun teklifinde imzası var. 47 kere konuşmuş, genelde diğer partilerin söylediklerine karşı söz almış.

@tulaykaynarca

Tülay Kaynarca, 13 Ekim 1969’da İzmit’te doğdu. Babasının adı Behçet, annesinin adı Şahsiye’dir.

Gazeteci; Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümünü bitirdi. İstanbul Üniversitesinde Halkla İlişkiler alanında yüksek lisans yaptı.

Ulusal, bölgesel ve yerel gazetelerde çalıştı. Özel bir radyoda haber ve siyasi içerikli programlar hazırladı ve sundu. İstanbul Halk Ekmek AŞ’de yöneticilik görevi üstlendi. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Basın Konseyi Üyesidir. İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği (İYGAD) Kurucu Başkanlığı yaptı. Halen Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Kaynarca, evli ve 3 çocuk annesidir.

Erol Kaya erol.kaya@tbmm.gov.tr

5 kanun teklifi önerisinde imzası var. 10 kez konuşmuş.

@erolkaya_ist

Erol Kaya, 1 Ekim 1959’da Adapazarı Ramaslı’da doğdu. Babasının adı Hasan, annesinin adı Cemile’dir.

Kamu Yöneticisi; Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. İstanbul Aydın Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalı Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim Bilim Dalında yüksek lisans yaptı.

Bir dönem ticaretle uğraştı. 1994-2009 yılları arasında üç dönem Pendik Belediye Başkanı seçildi. 15 yıl süren belediye başkanlığı döneminde “yerel kalkınma” alanında ilk uygulamaları gerçekleştirdi. 2003 yılında oluşturulan Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin Kurucu Genel Başkanı oldu ve bu görevi 2009 yılına kadar devam etti. Aynı yıl içinde Başbakan Başmüşavirliği görevine getirildi. Yayınlanmış 6 kitabı bulunmaktadır.

24. Dönemde TBMM Çevre Komisyonu Başkanlığına seçildi.

Kaya, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Mehmet Metiner mehmet.metiner@tbmm.gov.tr

8 kanun teklifi var. 54 kez konuşmuş.

@metiner_mehmet

Mehmet Metiner, 5 Mart 1960’ta Adıyaman Kâhta’da doğdu. Babasının adı Bedir, annesinin adı Nazı’dır.

Gazeteci-Yazar; İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi.

Girişim, Yeni Zemin ve Sözleşme dergilerinin yayın yönetmenliğini yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Fazilet Partisi Genel Başkanı Danışmanı olarak görev üstlendi. Bahçeşehir Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak ders verdi. Yayınlanmış 8 kitabı bulunmaktadır.

Orta düzeyde İngilizce bilen Metiner, evli ve 2 çocuk babasıdır.

İhsan Şener ihsan.sener@tbmm.gov.tr

Harun Karaca harun.karaca@tbmm.gov.tr
Feramuz Üstün feramuz.ustun@tbmm.gov.tr
Gökcen Özdoğan gokcen.ozdoganenc@tbmm.gov.tr
İsrafil Kışla israfil.kisla@tbmm.gov.tr
Mustafa Şentop mustafa.sentop@tbmm.gov.tr
Tülay Selamoğlu tulay.selamoglu@tbmm.gov.tr
Osman Aşkın Bak oabak@tbmm.gov.tr
Ertuğrul Soysal ertugrul.soysal@tbmm.gov.tr
Orhan Karasayar orhan.karasayar@tbmm.gov.tr
Tülin Erkal Kara tulin.erkalkara@tbmm.gov.tr
Nurcan Dalbudak nurcan.dalbudak@tbmm.gov.tr
Ayşenur İslam aysenur.islam@tbmm.gov.tr
Ülker Güzel ulker.guzel@tbmm.gov.tr
Ayşe Türkmenoğlu ayse.turkmenoglu@tbmm.gov.tr
Hüseyin Üzülmez huseyin.uzulmez@tbmm.gov.tr
Gülay Dalyan gulay.dalyan@tbmm.gov.tr
Kemalettin Aydın kemalettin.aydin@tbmm.gov.tr
Öznur Çalık oznur.calik@tbmm.gov.tr
Mustafa Baloğlu mustafa.baloglu@tbmm.gov.tr
Cengiz Yavillioğlu cengiz.yavilioglu@tbmm.gov.tr
Sibel Gönül azizesibel.gonul@tbmm.gov.tr
Sevde Bayazıt Kaçar sevde.bayazitkacar@tbmm.gov.tr

Milletvekillerinin E-Posta Listesi

Eğer o kişilere toplu olarak elektronik posta göndermek isterseniz bir seferde kopyala yapıştır yapabileceğiniz liste aşağıdadır:

zeynepkarahan.uslu@tbmm.gov.tr, erol.kaya@tbmm.gov.tr, tulay.kaynarca@tbmm.gov.tr, mehmet.metiner@tbmm.gov.tr, ihsan.sener@tbmm.gov.tr, harun.karaca@tbmm.gov.tr, feramuz.ustun@tbmm.gov.tr, gokcen.ozdoganenc@tbmm.gov.tr, israfil.kisla@tbmm.gov.tr, mustafa.sentop@tbmm.gov.tr, oabak@tbmm.gov.tr, tulay.selamoglu@tbmm.gov.tr, ertugrul.soysal@tbmm.gov.tr, orhan.karasayar@tbmm.gov.tr, tulin.erkalkara@tbmm.gov.tr, aysenur.islam@tbmm.gov.tr, ulker.guzel@tbmm.gov.tr, ayse.turkmenoglu@tbmm.gov.tr, huseyin.uzulmez@tbmm.gov.tr, gulay.dalyan@tbmm.gov.tr, kemalettin.aydin@tbmm.gov.tr, oznur.calik@tbmm.gov.tr, mustafa.baloglu@tbmm.gov.tr, cengiz.yavilioglu@tbmm.gov.tr, azizesibel.gonul@tbmm.gov.tr, sevde.bayazitkacar@tbmm.gov.tr

İnterneti Torbalayan Vekillerin Kanıtı

imza-1 2

27’lere gönderdiğim ilk mail

Sayın Milletvekilleri,

Eminim ki şimdiye dek size yapılması söylenen birçok tam olarak nereye gideceğini bilemediğiniz kanun metninin altına imza atarak vekillik görevlerinizi yerine getirdiniz. Ama bu sefer gerçekten de karmaşa yarattınız. Bu internet karmaşasını; içinde engellilerden eğitime kadar maddelerin bulunduğu karman çorman bir torbanın içine sıkıştırdınız.
Biz halk ve gazeteciler olarak elimizden geldiğince sizlerin sorgusuz sualsiz imza attığınız bu metnin tehlikeleri konusunda kamuoyunu bilgilendirmeye çalıştık. Size de teker teker ulaşmaya çalıştık ama bunda başarılı olamadık.
Kanunun meclisten apar topar geçirilmesinin hemen ertesi günü, 6 Şubat sabahı saat 06:06’da sizlere bundan sonra ilelebet yapacağım bilgilendirmenin ilk e-postasını atıyorum.
Muhtemelen ben yalnız olmayacağım. Size hislerini ileten başkalarının da olacağına eminim
Sizler benim hayatımı üstüne kurduğum internete şimdiye kadar en çok zarar veren kitlesiniz. Sizi herkesin tanımasını sağlayacağım
Saygılarımla
Serhat Ayan