iPad3 dedikoduları aldı yürüdü

iPad 3’ün daha cazip bir fiyata sunulacağı dedikoduları kulaktan kulağa yayılırken, DigiTimes’ın raporuna göre Apple tedarik zincirine daha düşük maliyetli ürünler katarak üçüncü nesil tableti ile rekabeti kızıştırmak istiyor. Rakiplerin pazara giriyor olmasından dolayı iPad maliyetlerini düşürmek için Apple’ın bazı devreler için Tayvan çıkışlı şirketlerden materyal desteği almaya daha sıcak baktığı söyleniyor.

DigiTimes’a göre iPad 3, Novatek’in LCD sürücüleri, Capella’nın ambiyans aydınlatma sensörleri, Richtek Technology’nin entegre güç yönetimi sistemleri, Integrated Memory Logic’in programlanabilir gamma ve Vcom koruma çözümleri ile üretilecek. Apple’ın CEO’su Mart ayında ikinci nesil tabletini tanıtırken 2011’in iPad 2’nin yılı olacağını söylemişti ancak Apple takipçilerinin söyledikleri ve dedikodularına  göre bu yıl ek bir iPad daha piyasaya sürebilir.
Tümüyle geliştirilmiş bir iPad’den ziyade, iPad 2’nin kısmen geliştirilmiş hali olabilecek iPad 2+ adı verilecek bir ürün çıkmasının daha olası olduğu da konuşuluyor. Apple’ın her sene bir ürün çıkarma geleneğini bozup bu yıl içerisinde ikinci bir iPad çıkartıp çıkartmayacağı söylentileri devam ederken Korea Times’ın haberine göre iPad 3’ün çözünürlüğünün HD’nin ötesinde bir kalitede olacağı, hatta 3D özelliğine sahip olabileceği yer alıyor.