Kalemler akıllı olup Facebook’a girdi

Echo Smartpen isimli kalem, not almayı geçmişteki kağıt kalem ilişkisinden kurtararak dijital hale getiriyor. Dahili hafızasına yazıyla beraber ses kaydı da yapabilen kalem, tüm notların bilgisayarda saklanmasına, internette paylaşılmasına, “tıkla ve dinle” teknolojisiyle eksiksiz notlara sahip olunmasına olanak veriyor. Masaüstü yazılımının yanı sıra iPhone ve iPad uygulamaları da bulunan Echo Smartpen, bu sayede notlara her zaman-her yerde erişim sağlıyor.

Echo Smartpen’in öne çıkan özelliklerinin başında “tıkla ve dinle” teknolojisi geliyor. Yazı ile eşzamanlı ses kaydı yapılmasına, sonrasında yazının üzerine tıklanarak tam yazının yazıldığı anda konuşulanların dinlenebilmesine olanak sağlayan teknoloji ile hem her şeyi yazmadan eksiksiz notlara sahip olunuyor, hem de aranan bilgiye anında ulaşılıyor.

Notların kolayca paylaşımını sağlayan Connect uygulaması sayesinde e-posta, Facebook, Google Docs veya Evernote üzerinden sesli notlar PDF olarak istenilen kişiye gönderilebiliyor.

Ayrıca hesap makinesi uygulaması da bulunan Echo Smartpen ile kağıda yazılan bir işlemin sonucu kalemin üzerinde bulunan OLED ekranda gözüküyor.

Echo Smartpen’in tavsiye edilen son kullanıcı fiyatları 2 gigabaytlık modeli 359, 4 gigabaytlık modeli 399 TL…