Parasını fotoğraf kağıdından çıkaran fotoğraf makinesi

Fikir güzel: Yolda sevgilinizle gidiyorsunuz, selfie çektiniz, hop makineden çıkış alıyorsunuz ve sevgilinize veriyorsunuz. Ortam çok şık. Bunu kaç kere yaparsınız? Bilemiyorum. Sevgilinize cepten çektiğiniz fotoyu atsanız olmaz mı? O da olur. Ama Fuji birinci yolu seçmemiz için fotoğraf makinesi tasarlamış.

Fujifilm, otomatik pozlama fonksiyonu ve selfie moduyla kullanıcılarının beğenisini kazanacağı yeni şipşak fotoğraf makinesi, instax SQUARE SQ40’yi satışa sundu.

Fujifilm, hiç tecrübesi olmayan kullanıcılarının bile iç veya dış ortam koşullarına göre otomatik ayarlamalarla anında yüksek kaliteli fotoğraflar çekebileceği yeni instax modelini satışa sundu. Instax SQUARE şipşak kamera serisinin yeni üyesi instax SQUARE SQ40, deklanşöre basıldığında ortam ışığının seviyesini otomatik olarak algılayarak perde hızını ve flaş seviyesini ortama göre optimize edebildiği otomatik pozlama fonksiyonuna sahip. Ayrıca kullanıcılar SQUARE SQ40’yi açtıktan sonra lensi çevirerek selfie ve yakın plan çekimlerde mükemmel sonuç veren Selfie Modunu da etkinleştirebiliyor. Bu mod ile kolay ve zahmetsizce selfie ve yakın plan çekimler yapılabiliyor.

Bu noktadaolay biraz çetrefilleşiyor çünkü fiyatlar… Fujifilm instax SQUARE SQ40 şipşak fotoğraf makinesi 3.849 TL fiyatıyla satılıyor. Ama şirketin esas gelir kaynağı baskısı: Instax SQUARE Sunset Film, sadece 10 tanesi, 289 TL’ye satılıyor. Yani her bastığınızda cebinizden 29 TL çıkıyor. Yazıcıyı ucuza satıp tonerden kazanan şirketlerin modeli… Bence yanlış.