Philips gerçek sinemaseverlere gidiyor

Philips ‘in yeni TV modeli 50PFL7956H, 21:9 ekranıyla gerçek sinemaseverlere hitabediyor: 21:9 ekranı sayesinde beyaz perdeye uyarlanan filmlerde yönetmenlerce kullanılan orijinal film boyutuna tam olarak uyum gösterdiğinden dolayı, gerek sağ ve sol tarafta, gerekse de ekranın alt ve üstünde yer alan siyah şeritleri ortadan kaldırarak, filmleri gerçek boyutunda görüntüleyebiliyor.

Yeni Smart 3D özelliğe sahip televizyon, görüntüleme başarısını 3D filmlere de yansıtıyor. LED teknolojisiyle, parlak görüntü bölgelerinde parlak ışık üretebilen LED ışıklar, koyu bölgelerde ise kısılarak enerji tasarrufu sağlıyor. Philips’in üstün Ambilight Spectra 2 teknolojisi sayesinde ekran çerçevesinin iki tarafında bulunan LED ışıklandırmalarla, ekranın içindeki görselliği duvara yansıtıyor. Ayrıca, duvar ne renk olursa olsun, cihazın duvar renginizi otomatik olarak belirleyerek Ambilight Spectra’nın daha iyi sonuçlar vermesini sağlıyor.

Dahili Wi-Fi desteğiyle kablosuz ağlara birkaç basit işlem yaparak ulaşabiliyor ve televizyon internete bağlanabiliyor. Net TV özelliğiyle Twitter, YouTube, Picasa ve Dailymotion gibi sosyal paylaşım sitelerine kolayca ulaşmayı sağlayan 50PFL7956H, ayrıca daha pek çok uygulamaya da ev sahipliği yapıyor. Sahip olduğu internet tarayıcı ve sanal klavyesiyle televizyon üzerinden internette sörf yapmak isteyenlere hitabeden televizyon, kablosuz internet bağlantısı ile dosya paylaşım işlerini kolaylaştırabilmenizi sağlıyor.

Multi-View teknolojisi sayesinde ise televizyon programlarını izlerken televizyon ekranını bölerek aynı anda Twitter hesabını kontrol etmek ya da YouTube’dan video görüntülemek de mümkün. Philips 50PFL7956 TV şu anda 6.000 TL’ye satılıyor.