Android ABD’de ısrarla önde

Android ABD’de ısrarla önde

Ağırlıklı olarak web metrikleri hazırlayan comScore araştırma şirketi, Eylül – Kasım ayları arasında yaptığı araştırmaya göre 13 yaş üstü 234 milyon Amerikalının mobil cihaz kullandığını rapor etti. 30 bin kişi arasında yapılan yeni araştırmaya göre, mobil işletim sistemi platformu
yarışında Google’ın Android’i %46,9 pazar payıyla yine önde.

Amerika’da cep telefonu pazarında %25.6 ile Samsung telefon üreticileri arasında öne çıkıyor. Samsung’un ardından ikinci sırada %20.5 ile LG var. Motorola %13.7 ile üçüncü sırada yer alıyor.

Apple’ın Pazar payı Ağustos’ta %9.8 iken Kasım ayında iPhone 4S’in lanse edilmesiyle bu oran %11.2’ye yükselmiş. Buna karşılık RIM’in Blackberry satışları ile Ağustos’taki pazar payı 7.1’den 6.5’e düşmüş.

ComScore’un raporuna göre 3 aylık süre içerisinde Amerika’daki mobil abonelerin SMS göndermedeki artışı Ağustos’tan bu yana 2.1 artarak %72.6 oldu. Abonelerin yüklediği uygulamalar ise 3.3 puan artarak 44.9 oldu.

ComScore’un raporuna göre Amerika’da son üç ayda akıllı telefon sayısı Ağustos’tan bu yana 8 puan artarak 91.4 milyona ulaştı. Diğer taraftan Android akıllı telefon pazarında payını 3.1 artırdı. Apple iOS ise 1.4’lük artışa rağmen %28.7 ile yine ikinci sırada kaldı. RIM ise 16.6 ile üçüncü oldu. Microsoft’un yeni Mango’su pazardan 5.2 pay aldı. Nokia’nın Symbian platformu ise 1.5’lik payını korudu.

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş