Rivayet o ki Apple yeni çıkacak olan iPad3’ün fotoğraflarının basının ve internetin eline düşmesini yine engelleyemedi. Bildiğiniz gibi Apple genelde tanıtma işini basın bültenleriyle değil sızdırılmış resimler ve barda unutulmuş telefonlarla yapıyor. Apple gönderdiği her basın bülteni başına en az 5 cihaz ya da onun resmini kaybediyor.

Bu hafta “yanlışlıkla” sızdırılan resimlere bakacak olursak iPad 3’te çok enteresan değişiklikler söz konusuymuş. Resimlere göre yeni çıkacak cihazın pil kapasitesi ya da pile ayırdığı yer artırılmış. Şimdilik 10 saat olan pil ömrü bakalım bu yeni sistemle beraber kaç saate çıkacak. Bunun yanında işlemciyle ilgili bir boyut değişikliği var gibi gözüküyor ama cihaz çıkmadan, bir şeyler söylenmeden işlemcinin boyut değişikliğinin ne getireceğini bilmek imkansız. Bunun yanında kamera için ayrılan bölümde de bazı farklılaşmalar var fakatbunun biz son kullanıcılara ne getireceğini bilmek imkansız. Ancak zaten eşyanın tabiatı yeni çıkacak cihazda kameranın biraz daha yukarı çekileceği aşikardı.

Son olarak cihazın alt bölümlerinde ayrılan alan, teknoloji falcıları tarafından retina display’in, yani daha yüksek grafik kalitesinin müjdesi olarak tanımlandı. Şunun şurasında iki ay daha bekleyeceğiz, ama sızdırmadan duramıyoruz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.