Avea 3 fikri ödüllendirdi

Evreka 1. postAvea’nın, profesyonel hayata adım atmaya hazırlanan genç yeteneklere ışık tutmak amacıyla hayata geçirdiği “2014 yılı Evreka Proje Yarışması”nın sonuçları açıklandı. “AveaMasters Genç Yetenek Programı”nın önemli adımlarından biri olan yarışmada, Sel-fii Zone isimli proje birincilik ödülünü alırken; ikinciliği Şef Masters, üçüncülüğü ise Test-a projeleri aldı.

Birinciliği, seçilen bölgelerde kullanıcılara internet erişimi sağlayan hot-spotlar sayesinde oluşturulacak olan platform ile mevcut data paketlerinin limitlerini kullanmadan kesintisiz fiber hızında erişim sağlama imkanı sunan “Sel-fii Zone” isimli projesiyle Sel-fi takımı kazandı.

Şef Masters takımı, “Şef Masters” adını verdikleri kişiselleştirilebilen sipariş vermeyi sağlayarak öğle yemeği sipariş bekleme zamanını minimize etmeyi amaçlayan mobil uygulama projesi ikinci oldu.

Tesla takımı ise öğrencilerin online platform üzerinden ders çalışabilecekleri, testlerle ve deneme sınavlarıyla kendilerini geliştirebilecekleri bir uygulama olan “Test-a” isimli projesiyle üçüncülüğü göğüsledi.”

Yarışmada birinci olan takım GSMA kongresine katılım, Pazarlama Okulu veya Kariyer Koçluğu, inTouch 3 ödülünün sahibi olurken; ikinci ve üçüncü olan takımlara ise; Pazarlama Okulu veya Kariyer Koçluğu ve inTouch 3 kazandılar.

Bu yıl 92 adet başvuru alan Evreka Proje Yarışması’nın, “Pazarlama Vakası” aşamasında 16 takım yarışırken; toplam 60 AveaMaster’dan oluşan 13 takım, bir üst tura çıkmaya hakkı kazandı. 8 takımın finale kaldığı yarışmada 43 AveaMasters yarışa devam etmeye hak kazanmıştı.