Avea KOBİleri Bursa’dan gördü

Avea KOBİleri Bursa’dan gördü

Avea, Anadolu’daki işletmelerin yeni nesil mobil teknolojileri kullanarak, iş süreçlerindeki verimliliği artırmalarına katkı sağlamak amacıyla başlattığı “AveaBiz Mobil Teknoloji Buluşmaları”nın ilkini Bursa’da gerçekleştirdi.

Avea CEO’su Erkan Akdemir, gerçekleştirdiği açılış konuşmasında KOBİ’leri gelecek 10 yılda, kullandıkları teknolojilerin farklılaştıracağını ve varlıklarını da teknoloji ile sürdüreceklerini söyledi. Toplantının açılış konuşmasında ihracatın dörtte üçünü, zor beğenen Avrupa Birliği’ne yapan Bursa’nın Avrupa’nın bir parçası olduğu belirten Avea CEO’su Erkan Akdemir, mobil teknolojilerin ise rekabetçi bir büyüme ve yenilikçiliğin anahtarı olduğu noktasının altını çizdi.

Bursa’da 5 binden fazla kurumsal müşterileri bulunduğunu kaydeden Akdemir KOBİ’lerin rakiplerinden farklılaşmasının ve ayakta kalmasının yolunun ise mobil teknolojileri etkili kullanmaktan geçtiğini belirtti. Akdemir, konuya ilişkin açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Mobil çağda en önemli sermaye bilgi ve teknolojidir. Bilgi ve teknolojiye sahip olan dünyayı değiştirir. Bu iki şeye sahip olduğunuzda dünyayı değiştirebilirsiniz. Kobilerimiz ekonominin can damarı, bu can damarına giden kan da “teknoloji”dir. İhracat, istihdam ve katma değer yaratmanın yolu; teknolojiyi en önemli sermaye olarak görmektir. Bunun için de otomotivden tekstile, gıdadan turizme Bursa’da mevcut tüm sektörler için geliştirdiğimiz çözümlerle zamandan ve maliyetten tasarruf etmelerini sağlıyor ve onlar için geleceği daha güzel kılıyoruz. Belki ilk etapta iddialı gelecek ama geleceğinizin güvencesi teknolojiyi kullanarak şirketlerinizi cebinizde, taşıyabilmelisiniz… Bilgisayar ve cep telefonunuzla, işyerinize gitmeden üretiminizi kontrol edebilmelisiniz. Bunu başarmak için, AveaBiz’den istemeniz yeterli… Çünkü Türkiye’nin ilk ve tek lisanslı AR-GE merkezine sahip teknoloji şirketi olarak, 220’den fazla mühendisimizle sizin için düşünüyor ve durmaksızın sizin için geliştiriyoruz. “

Dünya Gazetesi Köşe Yazarı Dr. Rüştü Bozkurt’un katılımı ve Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı ve Bugün Gazetesi Ekonomi Müdürü Celal Toprak moderatörlüğünde gerçekleştirilen “AveaBiz İle Başarılı İş Çözümleri” Paneli’nde ise teknolojiyi iş süreçlerine sokarak başarıyı ve farklılaşmayı yakalayan şirket yetkilileri kendi deneyimlerini paylaştı.

Bursa’nın Türkiye ve Avea için taşıdığı öneme dikkat çeken Avea Kurumsal İş Birimi Kıdemli Direktörü Tunç Taşman, yenilikçi teknolojilerle kurumsal müşterilerine sundukları avantajlardan ve çözümlerden örnekler verdi. Taşman, Bursa’nın mobil teknolojileri en iyi kullanan illerden olduğunun altını çizdiği konuşmasında şunları söyledi:

“Türkiye ekonomisine yön veren güçlü işletmelere sahip olan Bursa, aynı zamanda mobil teknolojilerini en iyi kullanan illerimizden biri. Bunun yararını ise, bölgenin ülkemiz için yarattığı değerden hepimiz görüyoruz. Bir teknoloji şirketi ve kurumlara telekomünikasyon çözümleri üreten bir şirket olarak Avea’nın KOBİ vizyonunu da bu paralellikte 3 ana değer üzerinden yola çıkarak oluşturduk. İlk değerimiz; ekonomik olmak. İkincisi; hizmetimizle fark yaratma ve üçüncüsü de; KOBİ’lerin hayatlarını kolaylaştıracak, teknolojik çözümler sunmak. Çünkü, dijital çağda mobilite fikir ve sermaye kadar önemli… Bunun için de AveaBiz olarak verimlilik artıran, zaman tasarrufu sağlayan, yer bağımsız işlerini özgürce yürütebilecekleri mobilite imkanları yaratıyoruz. 2012 yılı da, bilişim teknolojilerinin iş dünyasına entegrasyonunu sağlayan ürün– hizmet ve çözümler geliştirmeye devam edeceğimiz bir yıl olacak. Sizlerin işlerinizde “fark yaratması” için AveaBiz yanınızda yer alacak”.

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş