Avea ve Telefonica: M2M’e 2 ortak

Avea ve Telefonica: M2M’e 2 ortak

Avea ve Telefonica Digital birimi aracılığıyla Telefonica, iki şirketin M2M (makineden makineye) alanında iş olanakları geliştirmelerine yönelik bir anlaşma imzaladı. İmzalanan anlaşma, teknolojik iş birliğini ve bunun yanı sıra ticaret ve pazarlamaya yönelik ortak projelerin geliştirilmesini kapsıyor. Bu yeni iş birliği kapsamında taraflar, maliyette kayda değer azalmalarla ölçek ekonomileri oluşturabilecek ve yeni pazarların oluşmasıyla yeni gelir kaynakları elde edebilecek.

Ticari girişimlerle ilgili olarak, iki şirket ortak pazarlama ve pazar analizi stratejileri geliştirmek ve tek bir SIM kartıyla farklı coğrafi bölgelerde çözümler sunmak amacıyla çalışmalarını birleştirecek. Anlaşma, aynı zamanda ulaşım, akıllı kentler, ev otomasyonu, enerji verimliliği, mobil sağlık hizmetleri ve endüstri gibi yeni alanların geliştirilmesini de kapsayacak.

İki operatör, M2M sistemlerinin birlikte çalışabilirliği ve açık standartlarını uluslararası düzeyde tanıtmak için de iş birliği yapacak. İşbirliği aynı zamanda M2M teknolojilerinin araştırma – geliştirme alanını ve cihazların ortak belgelendirmesinide kapsayacak.

Telefonica ve Avea arasındaki iş birliğinin hedefleri arasında aynı zamanda iş birliği çerçevesini çok sayıda pazarı içerecek şekilde genişletmek de yer alıyor.

Avea Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kadir Boysan, iş birliğiyle ilgili olarak şunları söyledi:

“Çok sayıda elektronik cihazın dijital medya aracılığıyla birbirine bağlanabildiği, bu ekipmanların uzaktan yönetimini mümkün kılan bir altyapıya dayalı bir geleceğe bakıyoruz. İş birliği, bireysel veya kurumsal, tüm Avea müşterilerinin M2M hizmetlerine dünya standartlarında erişmesini mümkün kılacak ve Türkiye’deki Ar-Ge faaliyetlerine yönelik desteği sayesinde piyasaya yepyeni ürün ve hizmetlerin sürülmesini sağlayacak. Sağlık hizmetleri ve perakende şirketleri, bunların yanı sıra kamu kuruluşları ve ulaşım şirketleri de M2M teknolojisini kullanıp, aksi takdirde verimsiz bir biçimde harcanacak olan zaman, para ve işgücünden tasarruf edecekler. Türkiye’nin önde gelen teknoloji sağlayıcılarından biri olarak, bireysel ve kurumsal, tüm müşterilerimiz için, küresel bir telekomünikasyon hizmet sağlayıcısı devi olan Telefonica’yla iş birliğimiz yoluyla, M2M iletişim hizmetlerinde yeni bir dönem açmayı hedefliyoruz”

Telefonica Digital M2M Müdürü Carlos Morales, bu anlaşmayla ilgili olarak şunları söyledi:

“M2M sektörünün dev bir potansiyeli var. Avea’yla yapacağımız bu iş birliği, yeni dikey çözümleri daha da geliştirmek ve kapsamımızı genişletmek açısından bize yardımcı olacak. Telefonica Türk pazarına yönelik ayrıcalıklı bir erişim kazanırken, Avea, Telefonica’nın kapsama alanı, kablosuz M2M iletişim çözümleri sunma hususundaki tecrübesini ve çekirdek AB pazarları ve Latin Amerika pazarındaki lider konumundan faydalanacaktır”.

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş