Avea’ya Milano’dan ödül geldi

Avea’ya Milano’dan ödül geldi

YENI LOGOGeçtiğimiz hafta danışmanlık şirketi Brandon Hall Group tarafından verilen mükemmellik ödülleri “2013 Excellence Awards”tan biri Altın, diğeri Gümüş olmak üzere iki ödülle dönen Avea şimdi de “IAIR Awards”ta, Avea,  “Kurumsal kategoride “Türkiye’nin En İyi Mobil Operatörü” seçildi. IAIR Awards’ta kazandığı “Türkiye’nin En İyi Mobil Operatörü” ödülüyle birlikte, bu yıl farklı alanlarda 15’i aşkın ödülün sahibi oldu.

Global şirketleri ve üstün yerel başarıları derecelendirip ödüllendiren IAIR Awards’un Milano’daki etkinliğine hem Avrupa hem de Orta Doğu ve Kuzey Amerika’dan 50’nin üzerinde ülkeyi temsilen 400’ü aşkın kuruluş katıldı.

Küresel ekonomi ve sürdürülebilirlik üzerine bağımsız yayın yapan ve dünyanın en hızlı büyüyen IAIR Dergisi tarafından verilen ödüller, dergi yayın kurulunun on temel kriteri baz alarak seçtiği adaylar arasından, IAIR okuyucularının oylarıyla belirleniyor.

Avea Kurumsal İletişim Direktörü Füsun Feridun, bu ödüllerin Avea’nın her alanda istikrarlı büyümesinin bir sonucu olduğu noktasının altını çizerek Avea’nın aldığı bu ödüle ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı: “Avrupa’nın en çok konuşan ülkeleri sıralamasında ilk 5’te yer alan Türkiye’de, GSM sektörü çok hızlı büyüyor. Şirketimiz da bu doğrultuda 2012’den bu yana hızlı bir büyüme trendi gösteriyor. Bu yılın ilk yarısını, geçen yıla kıyasla 17’lik bir büyüme ile kapattık. 9 çeyrektir çift haneli büyüyoruz. Avea olarak bu yıl 800 milyon lira bandında yatırım gerçekleştirdik. Türkiye’de ve dünyada sektör yatırım ortalaması %10-15 civarında iken, Avea olarak biz bu oranı %20-25’lere taşıdık. Yatırım altyapımızı sürekli olarak genişletmeye çalışıyoruz. Bu yıl farklı kategorilerde 15’i aşkın ödülü kucakladık. Bir önceki hafta Brandon Hall Group tarafından düzenlenen mükemmellik ödülleri “2013 Excellence Awards”ta biri Gümüş, diğeri Altın olmak üzere iki ödül kazandık. Çalışmalarımızın sonucu olarak böylesine saygın ödüllerle onurlandırılmaktan kıvanç duyuyoruz.”

Üstün başarı, inovasyon, kurumsal sorumluluklara gösterilen özen, yeşil girişimler, sürdürülebilir büyüme ve sosyal eşitlik gibi kavramlar dikkate alınarak verilen IAIR Awards (IAIR Sürdürülebilirlik Ödülleri) de, çevre dostu tercihlerle sürdürülebilirlik performanslarından sorumlu olan çalışmalarla öne çıkan şirketler ve finansal kurumları belirlemeyi hedefliyor.

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş