Cep telefonu camının kırılmasına acil çözüm

Herkeste bir cep telefonu var. Ve hala cep telefonlarının ekranları var. En kırılgan parçaları bunlar. Çocukların eline veriyorsunuz aleti, masanın üstüne bırakıyorsunuz… Elinizden düşürüyorsunuz, üstüne bir şey düşürüyorsunuz. Öyle ya da böyle bir şekilde kırılıyor işte. Hiç ce telefonu camı kırmamış insanlarla tanışmak istiyorum mutlaka.

Cep telefonunun camı kırılınca iki sonuç var: Ya çalışıyor ya çalışmıyor. Çalışıyorsa iki seçenek var: Ya öyle devam edeceksiniz ya gidip yaptıracaksınız. Yaptırmak isterseniz iki seçenek çıkıyor önünüze: Ya servise verip çok para verecek ve günlerce telefondan ayrılacaksınız ya da başka bir telefon kullanacaksınız. Başka bir telefon dediğinizde iki seçenek çıkıyor karşınıza: Ya çok para vereceksiniz ya da eski telefonlardan biriyle azap çekeceksiniz.

Bu seçeneklerin hiçbiri benim işime gelmediği için telefonunu çok kullanan biri olarak çaresiz kaldım. Kıvranırken bir arkadaşım gelip bana ekran tamiri yapan bir arkadaşım var dedi. Dünyam aydınlandı.

Uğur Balçık, büyük kurumsal şirketlerde çalışmış, bizler gibi “yeter” noktasına gelmiş bir beyaz yakalı. Teknikten, el işinden anlıyor olmalı ki bu size bahsettiğim açık pazarı hissetmiş. Hemen bir web sitesi açarak bu ekran tamiri işine girmiş.

Motorculuk da onun hayatının önemli parçalarından biri olması işini daha iyi organize etmesine yaramış. Diyelim ki telefonunuzun camı kırıldı. İnternet sitesine giriyorsunuz, oradan cebini buluyor ve arıyorsunuz. Elinde parçalar varsa (ki genelde birçok telefonun birçok parçası var) atlıyor motoruna, yanınıza geliyor ve sadece on dakikada ekranınızı tamir edip el sıkışıp gidiyor.

Uğur’u arayarak ne kazanıyorsunuz? Birkaç maddede özetleyelim:

  1. Kesinlikle çok daha ucuza yaptırıyorsunuz
  2. İsterseniz biraz daha fazla verip orijinal malzeme taktırabiliyorsunuz
  3. Telefon hemen yanıbaşınızda yapıldığı için acaba içindeki verileri korumalı mıyım gibi polemiklere girmiyorsunuz
  4. Çok hızlı yaptırıyorsunuz günlerce bekletilmek, kuyruklara girmek gibi polemiklerden kurtuluyorsunuz
  5. Çok titiz bir adama yaptırdığınız için gerçekten her aşamasında yaptığı testlerle sorun çıkmayacağına kani oluyorsunuz

Ha bunu yaptırınca kötü olabilecek şeyler yok mu? Var. Aletinizin garanti kapsamından çıkması söz konusu olabilir, aletiniz garanti kapsamından çıkabilir veya aletiniz garanti kapsamından çıkabilir. Yani? Benimki zaten garanti kapsamından çıkmıştı.

Üçte bire yakın bir fiyata anında hizmet almak öyle az buz bir şey değil.

Bence süper bir hizmet ve grişim. Denedim oradan biliyorum.