Cep telefonuyla kapı açıp kapatmaya neden ihtiyacımız olsun ki?

Günümüzde güvenilir oldukları düşünülmesine rağmen en iyi geleneksel kapı kilitleri bile yerini hayatı kolaylaştıran ve modern bir yaşama ayak uyduran akıllı kilitlere bırakıyor. Meşgul olanlar, akıllı telefonlarını ellerinden düşürmeyenler veya çocukları hakkında endişelenen ebeveynler başta olmak üzere aslında herkes için akıllı kilitlerin pek çok yararı mevcut. Yüksek güvenli kilitleme sistemlerinde dünya lideri olan Mul-T-Lock®, akıllı kilitlerin günümüz dünyasında hayatı nasıl kolaylaştırabileceğini 4 maddeyle anlatıyor.

1. Hep meşgul müsünüz? O halde yeni arkadaşınıza “merhaba” deyin! Kaybedecek bir saniyesi bile olmayan, kafası dolu insanlar için kapıyı kilitlemeyi unutmak, anahtarı hatırlamadıkları bir yere bırakmak ya da ihtiyaç duyanlar için fazladan anahtar kopyalamayı unutmak utanılacak bir şey değildir ama can sıkıcıdır. Hiçbir soruna veya aniden çıkan işlere ayırabilecek vaktiniz olmadığı zamanlarda akıllı kilitlere başvurarak sık sık anahtarınızı düşünmekten kurtulabilir ve sizin gibi düşünen insanlar tarafından üretilen bu akıllı teknolojiyle evinize veya ofisinize rahatça girip çıkabilirsiniz.

2. Herkes gibi akıllı telefonunuza yapışık mı yaşıyorsunuz? Akıllı kilitler tam size göre! Eğer siz veya evinizdeki diğer kişiler gözlerini akıllı telefonlarından alamıyorsa akıllı kilitler mutlaka düşünmeniz gereken bir seçenektir. Bir akıllı kilide sahip olduğunuzda onu akıllı telefonunuzla ya da parmak izinizle kontrol ederek kapınızı kilitleyebilir veya açabilirsiniz. Mul-T-Lock®’un ENTR® akıllı kilitleme çözümüyle akıllı telefonunuzun ekranı üzerinden, kullanımı kolay bir uygulama ile evinize giriş yetkilendirmelerini yönetebilir ve mümkün olan en yüksek kontrol seviyesine ulaşabilirsiniz.

3. Milenyum çocuğu musunuz? Sizi gerçekten anlıyoruz. Günümüz dünyasında her şey birbiriyle bağlantılı ve bu yüzden biz de öyleyiz. Milenyum çocukları, arabamızın, telefonumuzun, ev aletlerinin ve evimizin bir akışın parçası olmasını istiyorlar. Rutin olarak her gün yaptığımız hareketlere ve kullandığımız araçlara erişimimizi basitleştirmek ve onu akıllı kilitler ve uygulamaları aracılığıyla diğer akıllı cihazlarla bağlantılı kılmak da böyle bir dünyada gitgide daha fazla yaygınlaşıyor. Her şeyi tek bir elden yönetmek ve ekran üzerinden kontrol edebilmek için hemen akıllı kilit kullanmaya başlayabilirsiniz.

4. Çocuklarının üzerine titreyen ve onlar için sık sık endişelenen ebeveynlerden biri misiniz?Çocuklarını korumak isteyen ve özellikle kendilerinin evde olmadıkları zamanlarda onlar için endişelenen anne babalar başta olmak üzere evlerine kimin girip çıktığını kontrol etmek isteyen her birimiz için akıllı kilitler doğru çözümdür. Akıllı bir kilit ile bir sürü yere ve kişiye fazladan anahtarlar teslim etmenize gerek kalmaz ya da kafanızda sürekli felaket senaryoları kurmazsınız çünkü sadece evinizde olmasını istediğiniz kişilere basitçe kullanabilecekleri erişim hakkı vermiş olursunuz. Bu kişiler, onlara sağlayacağınız ya da sisteme tanımlayacağınız parmak izleri aracılığıyla eve girebilirken siz de tek başınıza evinize kimin girip çıktığı hakkında tam yetki sahibi olabilirsiniz.