CES’ten Turkcell’e sulu ortaklık haberi geldi

liquipelLas Vegas CES teknoloji etkinlikleri tüm hızıyla sürüyor. Oraya çağrılı olan gazetecilerden Türkiye’ye haber göndermesini bekleyen biz oraya çağrılı olmayan gazeteciler sanırım oradakilerden daa çok haber çıkarmaya devam edecek.

Oradan gelen enteresan bir haber dikkatlerimizi çekti: Liquipel isimli bir firma, Türkiye’de Turkcell ile bir ortaklığa gittiğine dair bülten geçti. Bülten’de Turkcell ile alakalı göğüsleri kabartıcı ifadelerde bulunan, Turkcell’in Avrupa’nın en büyük üçüncü şirketi, ABD’de borsaya kote bir kurum olduğunu dile getiren firma, basın bülteninden anlayabildiğimiz kadarıyla Turkcell ile iş yapmaktan son derece mutlu.

Peki ne yapıyor bu firma? En genel tanımıyla cihazlara su girmesini engelleyecek ürünler tasarlıyor. iPhone’dan HTC’ye, tabletlerden MP” çalarlara kadar birçok cihazın üstüne molekürler düzeyde kaplama yapıyor ve aletleri su geçirmez hale getiriyor. Popular Science gibi dergilerden önemli ödüller kazanmış aynı zamanda Entrrepreneur Magazine’s dergisinin “100 Brilliant Companies” listesine girmiş.

Şu anda Türkiye dışında ABD, Avusturalya, Hong Kong, Malezya, ve Güney Kore gibi ülkelerde satışı var.