Daha 24 Saat Olmadan Baş Ağrısı Yaptı

Dünyaca ünlü eğlence ürünleri üreticisi Nintendo’nun el konsolu Nintendo 3DS’inin tanıtımının üzerinden daha 24 saat geçmedi, ama şikayetler başladı. Bir önceki haberimizde üç boyutlu görüntünün dışarıda, özellikle yoldaki insanlar üzerinde belirtiler oluşturabileceğini söylemiştik, şimdiden şikayetler gelmeye başladı.

Göz doktorları kullanıcıların dörtte birinde görme sorunları yaşandığını, flu görüntü deneyimlendiğini ve ciddi durumlarda baş dönmesi ve mide bulantısı gibi semptomların ortaya çıktığını belirtti. Özellikle araba tutması yaşamaya yatkın olan kullanıcıların bu cihazları kullanırken dikkat etmeleri gerektiği bildirildi.

Ancak bu duruma yatırım yapılmaya devam ediyor. Nintendo bu firmalardan sadece biri. Panasonic televizyonlarını ve sinema cihazlarını 3D ye çevirmek için 1 milyar doların üzerinde bir yatırım yaptı ve yapmaya devam ediyor. Televizyon yayınları üç boyutlu içerikler sunmaya başladı ve bu yıl bitmeden tamamen üç boyutlu içeriğe sahip bir televizyon kanalı Amerika’da yayına girecek.