Daha çok öde daha iyi aşklar bul

Tinder… Dünyanın en azından yurt dışında çok tanınan, yalnız insanlar arasında en iyi bilinen eşleşme mekanizmasına verilen ad bu. Yine dünyanın alanında en iyisi eşleştirme ve aşık bulma kuruluşu Match Group bünyesinde kuruldular. Şirket yaptığı çeyrek açıklamasında yeni ve daha yüksek ücretli üyeliklerle daha iyi eşleşmelerin sağlanabildiğini duyurdu.

Yeni Tinder üyeliği, bu yılın başlarında Tinder yetkilileri tarafından doğrulandı. Öyle böyle değil ayda 500 dolarlık bir üyelikten bahsediyoruz. ABD için yüksek ama üstesinden gelinebilir bir üyelik olabilir ama Türkiye için konuştuğumuzda asgari ücretin üstü bir rakamdan bahsediyoruz.

Tinder yetkilileri, kaliteli eşleşmeler ve yeni ilişkilere yönlendiren deneyimler için ödeme yapmaya istekli olan kişiler için büyük bir pazar olduğunu belirtti. Ancak ürünün teknolojiye dayanacağını, insan eşleştiricilerin yerine geçmeyeceğini belirtti. Şirket, yeni üyelik için başlangıç fiyatının, sağladığı ekstra avantajlar nedeniyle Tinder’ın mevcut tekliflerinden “önemli ölçüde daha yüksek” olmasını beklediğini bugün paylaştı. Ayrıca, ürünün sınırlı bir kullanılabilirliği olacak ve daha özel bir teklif olacak.

Z Kuşağı aşk aramaya başladı

Şirket, Tinder’ın yılın ikinci yarısında, çekirdek Z kuşağı kitlesine daha iyi hizmet etme odaklı “önemli” bir ürün yenilemesi yapacağını belirtti. Bu yenileme, ipuçları, soru cevaplar ve sohbet başlatıcılar gibi özellikler içerecek ve yapay zekayı doğru içeriği doğru kişilere sunmak için kullanacak.

Tinder deneyiminde çekirdek sürükleme özelliği merkezi olmaya devam edecek. Yeni değişikliklerin amacı uygulamayı daha dinamik ve ilgi çekici hale getirmek olarak belirlenmiş.

Yılın ikinci çeyreğinde Match Group, 830 milyon dolar gelir elde etti. Gelir yıllık bazda yüzde 4 arttı ve Tinder’ın büyümeye dönüşüne dayanarak gelecek çeyreğin geliri 875-885 milyon dolar olarak tahmin edildi.

Yeni ödeme yöntemleri çıkınca Tinder’ın geliri düşmedi ama artmadı da… Çünkü çok daha fazla para veren insanların gelse de eski para veren insanlar sahneden çekildi. Gelir artsa da ödeme yapanların sayısı yüzde 5 düştü.