Devlet baz istasyonu provokatörlerine kına yardımı yapsın

Halka baz istasyonunun radyasyonun dalga boyunun ne olduğunu anlatmak yerine küçük çıkarlar için sadece zararı varmış gibi bilgi aktarımı yapanlar yaşadı. Adıyaman’da baz istasyonu yüzünden insanlar birbirlerini öldürme safhasına geldi.

Daha önce kurulan baz istasyonu nedeniyle yaşanan aileler arası kavgada kan akan mahalleye ikinci kez baz istasyonu kuruluyor. Baz istasyonunun kurulmasına tepki gösteren mahalle sakinleri, ‘baz istasvonu kurulursa kan akar1 uvarısında bulundu.

Adıyaman’da daha önce baz istasyonu kurulduğu için ailelerin birbirine girdiği mahalleye yine baz istasyonu kuruluyor. Mahalle sakinleri, baz istasyonunun kurulmasıyla birlikte kavga çıkmasından ve yaşanan kavgada kan akmasından endişe ediyor.  Özel bir GSM operatörü Fatih Mahallesine daha önce baz istasyonu kurmak istemiş ve bu dimim aileler arasında kavga çıkmasına neden olmuştu. Yaşanan kavgada birçok kişi de yaralanmıştı. Kan akmasına rağmen kurulan baz istasyonuna mahalle halkı tepki gösterirken aynı mahalleye ikinci baz istasyonu kuruluyor.