Evin içi ve dışını cep telefonundan gözlemleme zamanı

Yale, ev sahiplerine nerede olurlarsa olsunlar huzurlu ve güvende hissettiren yeni kameralarını tanıttı. Bağımsız cihaz olarak kullanılabilen All-in-One ve WiFi Kamera, mevcut güvenlik sistemlerine de kolayca entegre edilebiliyor.

Yeni kameraların akıllı teknoloji dünyasına adım atmak isteyenler için ideal bir çözüm olduğunu söyleyen Yale Türkiye Genel Müdürü Hasan Mavuş, “All-in-One ve WiFi Kamera ile ev sahiplerinin günlük yaşamını biraz daha kolaylaştırmayı hedefledik. Yeni ürünler, ev sahiplerinin yaşam alanlarının güvenliği konusunda rahat olmalarını sağlayan inovatif ürünler geliştirme yönündeki bağlılığımızın da bir göstergesi” dedi.

Kuryenin kapıda kaldığı dönem son buluyor!

Hem iç hem de dış mekan kamerası olarak kullanılabilen All-in-One’ın, Yale View uygulaması üzerinden canlı görüntüleme, gerçek zamanlı konuşma ve hareket algılama özellikleri bulunuyor. Sözgelimi evde olunmayan bir anda kurye geldiğinde, hareket algılama özelliği ev sahibinin kuryeyi görmesine ve karşılıklı konuşmasına imkan tanıyor. Yüksek aydınlatma ışığı ve güçlü siren sesi, gece karanlığında dahi ev sahiplerinin kapıya cevap vermeden önce kimin geldiğini görmesini sağlarken hırsızlara karşı da caydırıcı bir unsur oluşturuyor.

Yüksek çözünürlüklü canlı görüntü

En son kablosuz teknolojiye sahip yeni iç mekan WiFi Kamera ise Full HD 1080p IP sistemiyle iç mekanda yüksek çözünürlüklü canlı görüntü sunuyor. Tablet veya akıllı telefon üzerinden erişilebilen kamera, isteğe bağlı akıllı hareket algılama özelliğiyle davetsiz misafirlerden haberdar ederken çift yönlü ses teknolojisiyle de evdeki kişilerle konuşma imkanı sağlıyor. Ünite, önceden kaydedilmiş görüntüleri, SD kartın eklenmesiyle tekrar oynatabiliyor. iOS ve Android cihazlar için mevcut Yale View uygulamasıyla kontrol edilebilen kamera, kullanıcı dostu uygulamasıyla da dikkat çekiyor.

Alexa, bana oturma odasını göster!

Yale Smart Living ailesinin bir parçası olan All-in-One ve WiFi Kamera için Amazon Alexa ile de bir ortaklık geliştirildi. Buna göre, All-in-One kamera sisteminde, kullanıcılara benzersiz bir ses kontrolü ve bağlantı olanağı veriliyor. Amazon uyumlu ekranlarda canlı video yayımlamayı sağlayan WiFi Kamera ise “Alexa, bana oturma odasını göster” gibi basit bir komutla binlerce kilometre uzaktan dahi evin içini net bir şekilde gösteriyor.