Google+ 40 milyon kişiye çıktı

Google’ın kurucu ve CEO’su Larry Page geçtiğimiz günlerde internet devi şirketin sosyal ağlardaki yeni girişim alanı olan Google+’ın 40 milyon üyeye ulaştığnı açıkladı. İnsanların çığ gibi siteye aktığını belirten Page, başlangıç noktasında bu denli büyük başarı gösterdiklerinden dolayı oldukça mutlu.

Yaklaşık üç aylık bir test aşamasından sonra 20 Eylül’de kullanıma açılan Google+’ın teknolojinin sunabildikleri ile ilgili henüz başlangıç aşamasında olduğunu belirten Page, 5 yıl içinde çok büyük gelişmeler kat edeceklerine değindi. Google+’ın asıl patlamayı online fırsatların sisteme dahil edilmesiyle yaşanacağının altını çizen Page, Facebook ile mücadelesinde yaratacakları farkların sinyalini verdi.
Kameralı akıllı telefonlar ve tabletlerde sıkça kullanılan “Hangouts” adlı video-chat özelliği ile kullanıcıların kalbini fetheden Google+, bu özelliğin “Hangouts On Air” versiyonu ile de sunumlarda videolu yayın yapma olanağı sağlıyor.
Google+’ın bu fark yaratan özelliğinin en iyi temsilcileri ise Tibetli ruhani lider Dalai Lama ve Cape Town başpiskoposu Desmond Tutu olmuşlardı.