youtube twitchGoogle çok büyük. Bu büyüklüğünü her zaman kullanıyor. Bunu müşterilerine daha iyi hizmetler vermek için kullanırken bazen de kendi işini tehdit eden rakiplerine karşı silah olarak değerlendiriyor.

Twitch enteresan bir web hizmeti… Bir nevi Youtube… Akıllıca bir hareket yaparak oyun oynayanlara yöneldiler. Onlar için özel uygulamalar geliştirdiler. Böylece Mac ya da PC ya da Playstation ya da Xbox gibi tüm baba platformlarda oyun oynayanlar bunları eş zamanlı olarak birilerine gösterebilir hale geldi. Bunu ne kadar çok insan seyrederse gösterim yapanlar o kadar çok para kazanmaya başladı. Sistem müthiş tuttu ve Amazon bu şirketi satın aldı.

Google bu başarı öyküsünü fazla kaldıramadı. “Ne olacak oğlum, birileri daha pazarda olsun” sözünü kabul edemedi. Bir de baktık ki Google açıklama yaparak Youtube Gaming sitesini bu yaz kullanıma açacağını dile getirdi.

Google Youtube Gaming hizmetini diğer tüm Youtube hizmetlerinden farklı konumlandıracağını söylüyor. Amazon’un Twitch’e 970 milyon dolarlık teklif vermesinden önce Google’ın bu şirketle ilgilendiği dillendiriliyordu.

“Eğer alamazsam benzerini yaparım ne var ki” diyor…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.