iPad 2 Dedikoduları Başladı

iPad geçtiğimiz yıl üzerinde en çok konuşulan ürünlerin başında geldi. Gerek çıkartılan uygulamalar, gerek teknik özellikleri uzun zaman kendisinden söz ettirdi. Ve yıl sona ererken gelecek yılki iPad hakkında dedikodular başladı bile. İnternet sitelerinde firmanın çalışanlarının sızdırdığı bilgiler bir bir ortaya çıkmaya başladı.

Konuşulan dedikoduların arasında ekran boyutu ilk sırada yer alıyor. Hatırlanacağı üzere ekran boyutu seçiminin arkasında duran Steve Jobbs, bunu değiştirmeyeceklerini belirtmişti. Ancak dedikodulara göre ekran boyu değişmese de etrafındaki çerçeve daha dar bir hale gelecek.

Bunun yanında cihazın arka yüzeyinin daha düz olacağı yönünde dedikodular internette tartışılıyor. Eğer bu söylenen doğru çıkarsa iPad 2’nin görüntüsünün iPhone 4 e benzemesi söz konusu olabilir.

Bir diğer dedikodu da cihazın daha kuvvetli hoparlörlere sahip olacağı yönünde. Kullanıcılar cihazın ses çıkışının zayıf olduğu yönünde yorumlarda bulunuyordu. Son olarak iPad 2’nin USB girişinin olacağı yönünde ciddi iddialar var.

Bakalım bunların kaçı doğru çıkacak.