İyilik yapan adamı aptal ilan eden arama motoru ve kötücül insanların interneti

Antalya… İranlı bir turist otobüste içerisinde 30 bin lirayı aşkın döviz bulunan cüzdanı unutuyor. Bunu otobüste bulan bulup sahibine teslim eden şoför Barış Özer, sonrasında bir de özel güvenlik görevlisinin unuttuğu cüzdanı bulup sahibine teslim etti.

Bu kadar kötü ekonomik koşulların yaşandığı zamanlarda, böylesine büyük bir tutarda para bulan bir adamın varlığı bize mutluluk vermeli aslında. Örnek olmalı topluma ve toplum içinden böylesi güzel insanların yenilerini çıkarabilmeli. Bunun için yapmamız gereken tek şey bir helal olsun demekti.

Ama bizim insanımız çok kötü yürekli olduğundan, iyilerin varlığından bile haz etmediğinden bu adamı tefe koydular. Hakkında ileri geri konuştular. Ona aptal diyecek kadar pisleştiler. Hatta o kadar çok aptal dediler ki bu başkasının parasına yan gözle bakmayan adamın adı aptal şoför aramalarında birinci sırada getirmeye başladı.

Gazeteler, İHA’nın yaptığı bu haberi sayfalarına Google bu adamı aptal ilan etti şeklinde verdi. Google bu güzel adamı aptal ilan etmedi. Siz kötü insanlar bunu yaptınız. Google bir ayna gibi. Siz ne kadar kötüyseniz onu o kadar yansıtıyor dünyaya. Eğer güzel olsaydınız bu adamın güzellikleri yansırdı. Helal olsun bu şoföre neler yapmış derdi birileri. Süper adam deyince onun ismi gelirdi.

Ama şimdi bizim kötülüğümüz, Google üstünden bu güzel adamın adıyla dünyaya yansıyor.