Masaüstü bilgisayar değil masanın kendisi bilgisayar

  Oyuncular için dünyanın lider yaşam tarzı markası Razer (Hong Kong Stok Kodu: 1337), bugün dünyanın ilk gerçek oyun masası konsepti Project Sophia ve D-BOX markalı yerleşik yüksek kaliteli haptiklere sahip oyun koltuğu Enki Pro HyperSense ile oyun ve ev bilgisayarlarının geleceğine yönelik vizyonunu açıkladı. Razer’ın vizyoner Ar-Ge departmanı tarafından oluşturulan Project Sophia ve Enki Pro HyperSense, herhangi bir ev kurulumunu üst seviyelere çıkartmak adına yenilikçi çözümler sunuyor.

  Evden çalışmanın her zamankinden daha yaygın hale gelmesiyle birlikte, birçok kişi kurulumlarını gün boyunca ihtiyaçları gereği çok sayıda farklı kullanım için yapılandırmakta zorlanıyor. Gerek bir ofis ortamı olsun gerekse oyun, yayın veya içerik üretimi olsun, her farklı kurulum işlevselliğini arttırmak adına kendine özel bir dizi ekstra çevre birimi ve cihaza ihtiyaç duyar.

  Kullanıcıların iş için e-postaları ve Word belgelerini karıştırmak, oyun oynarken hedefe giden düşmanları patlatmak veya Twitch’te yayınlar yapmak gibi farklı işler için çalışma alanlarını hızla yeniden yapılandırmalarına olanak tanıyan, tamamen kişiselleştirilebilir, modüler bir tasarım olan Project Sophia, tüm bu zorluklara kusursuz bir çözüm sunuyor.

  Tamamen modüler. Tamamen kişiselleştirilebilir.

  Project Sophia’nın esnekliğinin merkezinde, benzeri görülmemiş bir kişiselleştirme düzeyi için 13 adede kadar ayrı modülü destekleyebilen, tamamen değiştirilebilir bir masa bulunur. Bu, her bölümün ikincil ekranlar, sistem izleme araçları, dokunmatik ekranlı kısayol panelleri, kalem tabletler, ses mikseri birimleri ve hatta harici capture kartlar gibi bir dizi göreve özgü bileşenle yapılandırılmasına olanak tanır. Böylece kullanıcının kurulumu, herhangi bir durum için saniyeler içinde değiştirilebilir duruma geliyor.

  Razer Büyüme Başkan Yardımcısı Richard Hashim, “Project Sophia, çeşitli PC kullanımlarının çok farklı ihtiyaçlarını karşılayan ve çalışma alanları arasında gidip gelme ihtiyacını ortadan kaldıran çok amaçlı bir oyun ve iş istasyonu kurulumuna yönelik fütüristik vizyonumuzdur” dedi. “Çalışırken değiştirilebilir modüler sistem, Project Sophia’yı yalnızca eldeki görev için değil, aynı zamanda kullanıcının özel tercihine göre uyarlayarak, onların neredeyse sonsuz esneklikle masalarını hızla yeniden yapılandırmasına olanak tanır.”

  Masaüstü gücü. Masanın içinde.

  Project Sophia’nın kalbinde, en yoğun kaynak kullanan görevleri desteklemek için en yeni Intel işlemci ve NVIDIA GPU dahil olmak üzere son teknoloji çekirdek bileşenlerle donatılmış özel bir PCB bulunur. Masa alanını en üst düzeye çıkarmak için tüm bunlar, cam masa tablasının altına manyetik olarak oturan ince bir kasaya yerleştirilmiştir. Bileşenlerin değiştirilmeleri gerektiğinde ise kolayca çıkartılabilen ve kullanıcının elindeki görev için gereken sistemi hızla oluşturmasına olanak tanıyan bir esneklik sunar.

  Modüller, her tür kullanıcı için tasarlanmıştır. İçerik oluşturucuları kısayol tuşlarını ve makroları düzene sokmak için dokunmatik ekranlı sayısallaştırıcılara, tabletlere ve yaratıcı giriş araçlarına bağlanabilir. Oyuncular bunun yerine THX Surround ses sistemi veya yüksek yenileme hızlı monitör gibi yüksek kaliteli ses ve çarpıcı görsel performans için hazırlanmış modüllere odaklanabilir. Yayıncılar, Project Sophia’yı kamera, mikrofon ve yayın kontrolü ile eksiksiz bir yayın kurulumuna dönüştürebilirken, daha verimli bir çalışma ortamı arayanlar bir üretkenlik kısayol tuşu modülü, kablosuz şarj cihazı ve bardak ısıtıcısı ile verimli ve rahat bir şekilde birden fazla görevi yapabilirler.

  Gelişmiş atmosfer ve kişiselleştirme için geniş masa, Razer ChromaTM RGB ekosistemiyle senkronize edilebilen LED’lerle kaplanmıştır: Öte yandan nihai izleme deneyimi sağlamak adına daha parlak, daha keskin bir görüntü sağlamak için kendinden aydınlatmalı piksellere ve en son teknolojilere sahip yeni nesil 65 inç OLED ekrana sahiptir.

  Son derece uyarlanabilir ve çok yönlü tasarımı nedeniyle Project Sophia, birçok geleneksel kurulumu tek bir masaüstünde birleştirerek oyun oynama, içerik oluşturma, yayın ve çalışma için en uygun yapılandırmayı sağlayabilir.

  Tüm Gün Rahatlığı. Her atmosfere uyum.

  Kullanıcıların oyun atmosferinde yeni bir boyutu deneyimlemelerine olanak tanıyacak yüksek kaliteli dokunsallık içeren gelişmiş oyun koltuğu Enki Pro HyperSense de bugün duyuruldu. Popüler Enki Pro sandalye tasarımına dayanan Enki Pro HyperSense, oyun oynarken en özgün, gerçeğe yakın geri bildirim sağlamak için D-BOX ile geliştirilmiş bir dokunsal geri bildirim ünitesine ve oyuncuların koltuklarını kişiselleştirmesi için Chroma RGB entegrasyonlu kafa yastığına sahiptir.

  D-BOX Başkanı ve CEO’su Sébastien Mailhot, “Enki Pro HyperSense ile Razer ve D-BOX bugüne kadarki en gelişmiş oyun koltuğunu üretti” dedi. “Birleşik çabalarımız, en son teknolojiye sahip yüksek kaliteli dokunsal geri bildirim kullanarak oyun, film ve müzik deneyimini fiziksele dönüştüren bir ürünle sonuçlandı. D-BOX’ın dokunsal teknolojideki eşsiz deneyiminin yanı sıra Razer’ın benzersiz ayrıntılara ve çarpıcı tasarımına dikkati, gelecek nesil yenilikçi ev eğlencesi için zemin hazırlıyor.”

  F1 2021, Forza Horizon 5 ve Assassin’s Creed Valhalla gibi oyunlar da dahil olmak üzere 2.200’den fazla oyun, film ve müzik için doğrudan desteğe sahip HyperSense haptiklerinin sunduğu fiziksel geri bildirim sayesinde oyuncular sadece pistin her köşesini hissetmekle kalmayacak, resmen oyunlarının içinde olacaklar. Yazılım üzerinden doğrudan desteklenmeyen oyunlarda bile; Direct Input Haptics özelliği sayesinde kullanılan gamepad, klavye ve fareler fiziksel geri bildirim oluşturarak haptic özellik sunabilecekler.

  Dokunsal geri bildirim yalnızca oyunla sınırlı olmayacak. Medya tüketimi de, en popüler yayın platformlarının çoğunun otomatik olarak desteklenmesi sayesinde ekstra atmosfere sahip olacak. Müzik, ses efektleri ve film müzikleri duyulduğu kadar hissedilebildiği için izleyiciler ve dinleyiciler daha fazla derinlik ve atmosferin keyfine varacaklar.

  Enki Pro HyperSense; çeşitli titreşimleri, dokuları ve hareketleri simüle etmek için geliştirilmiş üs düzey bir dokunsal motor tarafından desteklenmektedir. 65.000 dokunsal varyasyon ile +/- 1 G-

  Force’luk dokunsal geri bildirimine sahiptir ve koltuğunuzda 1,5 inç dikey ve arkaya ittirme oluşturur. Gerçek zamanlı senkronizasyon, tüm geri bildirimlerin 5 ms’ye kadar yanıt verme hızıyla anında iletilmesini sağlar.

  Enki Pro HyperSense, Enki oyun koltuğunun önceki modellerini favori yapan ödüllü özelliklere dayanmaktadır. 22” ultra geniş koltuk tabanı, 100 derecelik omuz kemerleri ve yerleşik bel kemeri aracılığıyla vücut temas noktalarını optimize ederek optimum ağırlık dağılımı ve her şeyi kapsayan HyperSense entegrasyonu için ideal bir temel sağlar. Sonuçta; son derece sürükleyici, bir sonraki seviye oyun deneyimi için en iyi dokunsal geri bildirimi tüm gün oyun konforuyla birleştiren bir sandalye ortaya çıkar.

  En son teknolojileri kullanan Project Sophia ve Enki Pro HyperSense, her türlü oyun ve çalışma alanına yeni boyutlar ekleyerek modern ev kurulumunun geleceğine bir bakış sunuyor. Project Sophia ve Enki Pro HyperSense, bugün duyurulan ve yeni tanıtılan Razer Chroma Akıllı Ev Programını da içeren Razer ekosisteminin devam eden genişlemesinin bir parçasıdır.