PC ve tablet arasındaki güzel yer

İstendiğinde takılabilen klavyesi ile klasik-spor arasında değişim gösteren Eee Pad Transformer farklı tasarımının yanı sıra yüksek donanımı, kullanım kolaylığı ve uzun pil ömrü ile dikkat çekiyor. ASUS Türkiye Tabletlerden Sorumlu Ürün Müdürü Can Karaca, cihaz için “Google’ın mobil ürünler için üretmiş olduğu Android 3.0 işletim sistemine sahip, Türkiye’de sunulan ilk tablet olma özelliğini taşıyor” ifadesini kullandı.

Her ürün modelinde olduğu gibi tablet pazarında da farklı kullanıcı profillerini göz önüne alarak 4 farklı tablet ürettiklerini belirten Karaca, “İlk olarak Transformer ile pazara giriyoruz ve pazarda değişimin başladığını ifade etmek istiyoruz.” dedi.

 

GELİŞMİŞ ÖZELLİKLER

Android 3.0 işletim sistemi ve NVIDIA Tegra 2 işlemci ile sunulan Eee Pad Transformer 178° geniş görüş açısına sahip dayanıklı ve çizilmeyen camdan yapılmış IPS Panel’i, piyasadaki diğer tabletlerle karşılaştırıldığında %50’ye kadar daha canlı ve daha keskin renk çeşitliğine sahip.

Yerleşik SRS Ses teknolojisi ile 3D stereo ses, sahip olduğu 2 kamera ile de kullanıcılarına mükemmel görüntü deneyimini yaşatan Eee Pad Transformer, mini HDMI çıkışı ile HD TV’lerde 1080p video oynatma ve kaydetme olanağı sunuyor.

Flash uygulamaları destekleyen Eee Pad Transformer, Android Market ile geniş bir yazılım desteği de sağlıyor. Kolay dosya paylaşımı ve bellek artırma için de klavye kısmında bulunan yerleşik bir SD Card okuyucu, iki USB portu, touchpad ve 3.5mm audio jack girişi ile de çok amaçlı bir medya merkezi haline geliyor.