Polis internet sitesine baskın yapabilir mi?

Polis_baskinBir süre için yayında olan Karşı gazetesi, yayın hayatını karsigazete.com adresinden devam ettirmeye başladı. Yolsuzluk operasyonu ile ilgili sosyal medyaya sızan tapeleri haberleştiren Karşı Gazete internet sitesine polis baskın yaptı. Erdoğan ile soruşturmada adı geçen kişiler arasındaki görüşmeleri içeren haberlerin kaldınlmasını isteyen polis, gazetecilerin telefonlarını topladı bilgisayarlann imajını aldı

Bu noktada gelin düşünmeye başlayalım: Karşı gazete internet sitesi sizin politik çizginizde olmayabilir. Sizin istemediğiniz haberleri yapıyor da olabilir. Ama oraya büyük bir polis baskınıyla saldırmak, polislerin içeri girerek bilgisayarlara el koyması, imajlarını alması kabul edilebilir şeyler midir?

Eğer bunu hoşgörürseniz bunun bir gazetenin devamı olduğu için midir? Polis benim evime ya da sizin evinize gelerek baskın yapabilir mi? Bilgisayarlarımızın telefonlarımızın imajlarını alabilir mi? Bu nasıl bir bakış açısıdır?

Hani uyar kaldır diye bir seçenek vardı? Hani mahkemelerin verdiği kararları takiben internet sitelerine karşı yaptırım uygulanabiliyordu? Aramızdan herhangi birinin yazdığı herhangi bir konu için evlerine girilebiliyor olması  korkunç bir şey.

Bunu konudan bağımsız, içerikten alakasız tamamen özgürlükler kapsamında dile getiriyorum. Lütfen gözden kaçırmayın bu olayı.

Bugün ülkenin karanlığa doğru attığı önemli ve büyük bir adımın başlangıç tarihi olarak bir kenara yazılacak.

Not: Haberin görseli temsilidir