Samsung Galaxy S’i ikiledi

Dünyanın önde gelen cep telefonu üreticilerinden Samsung Electronics, Android™ 2.3 Gingerbread işletim sistemi ile çalışan akıllı cep telefonlarının amiral gemisi konumunda olan GALAXY S II’yi, 1.699 TL satış fiyatıyla Türkiye pazarına sundu

Samsung GALAXY S II, Samsung’un en çok satan akıllı cep telefonu GALAXY S’in bir üst modeli olarak pazara sunuldu. GALAXY S, geçtiğimiz yıldan bu yana dünya çapında 14 milyon adet satışla rekor kırmıştı. GALAXY S II’nin bu başarıyı geçeceği tahmin edilirken, Güney Kore’de pazara sunulduğu ilk ayda, 1 milyonu aşan satış rakamına ulaştı. Avrupa’da da büyük başarı elde eden Galaxy S II, Almanya’da pazara sunulduğu ilk 2 haftada 100 bin adet sattı. İngiltere’de bütün cep telefonlarının dahil edildiği “Hit Listesinde” Galaxy S II, ikinci sıraya yerleşti.

Super AMOLED Plus dokunmatik ekranıyla görüntü kalitesini artıran GALAXY S II, 8.49mm kalınlığında olan yeni akıllı cep telefonu, gelişmiş hızı, ekranı ve ince tasarımı ile kendinden önceki modeli bir üst seviyeye taşıyor. Android 2.3 Gingerbread işletim sistemiyle üstün güçte bir donanım sunan GALAXY S II kullanıcıları, aynı zamanda Google Android Market’te yer alan 100 binden fazla ücretsiz uygulamalara erişim sağlıyor.

Samsung Electronics Türkiye Başkanı Sung Yong Hong, GALAXY S II ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, GALAXY S II’nin Samsung’un 2010 yılında elde ettiği başarının devam edeceğini kanıtladığının altını çizdi. Sung Yong Hong, “Samsung olarak amacımız her zaman tüketicinin ihtiyaçları göz önüne alarak yenilikçi ve beklentilerin üstüne çıkan ürünler geliştirmektir. Bu doğrultuda Türkiye’de Haziran ayı içerisinde pazara sunacağımız GALAXY S II, akıllı telefonlar pazarında ne derece iddialı olduğumuzu kanıtlıyor. Samsung olarak Android pazarında elde ettiğimiz liderlik konumumuzu, akıllı telefon pazarında da elde etmeyi hedefliyoruz” dedi.