Savaş oyunundan savaş mağdurlarına destek

Wargaming uluslararası yardım kuruluşu War Child (Savaş Çocuğu) ile güçlerini birleştirerek yeni yıl sezonu boyunca geçerli olacak bir kampanyaya imza atıyor. War Child terörün ve savaşın hüküm sürdüğü alanlardaki çocuklara yardım etmeyi, onların güvenliğini sağlamayı, eğitimlerini sürdürmelerini ve haklarını korumayı hedefleyen bir kurum. Bugünden itibaren her yaştan World of Tanks konsol oyuncusu, oyuna eklenen “War Child Paketi”ni satın alarak War Child kurumuna destek olabilecek.

1 Ocak 2017’ye kadar satışta kalacak bu paket PlayStation®4, Xbox One ve Xbox 360 kullanıcıları tarafından satın alınabiliyor. Birden çok kez alınabilecek yardım paketi içinde mürettebat ve deneyim boost’larının yanı sıra irili ufaklı ilk yardım çantaları yer almakta. Paketten elde edilecek tüm gelir War Child’a aktarılacak.

Yardım kuruluşunun CEO’su Rob Williams konuyla ilgili düşüncelerini, “War Child çocukların hayatlarının savaşla alt üst olmadığı bir dünya için çalışıyor. Wargaming’in World of Tanks Xbox 360, Xbox One ve PlayStation 4 sürümlerinde yer alan War Child paketi ile bizlere verdiği destek, daha fazla çocuğa ulaşmamıza ve onlara gelecek için bir umut ışığı vermemize olanak tanıyacak, ” şeklinde dile getirdi.

World of Tanks Konsol sürümleri baş yapımcısı TJ Wagner ise düşüncelerini şöyle dile getirdi, “Wargaming olarak savaş mağduru ailelere destek olmayı ilke edinmiş böylesi bir oluşumla güç birliği yapabilmekten onur duyuyoruz. War Child’ın mesajını daha da fazla insana ulaştırmak ve oyunumuz aracılığıyla dünyanın dört bir yanında savaş yüzünden acı çeken çocuklara ve ailelere destek olabilirsek ne mutlu bize.”

DİP YORUM

Bu bir vicdan temilemesi mi yoksa PR arayışı mıdır… Yoksa aslında herkesin yapması gereken bir sosyal sorumluluk projesi midir? Bence sonuncusu. Çünkü insanlar doğuştan şahane yaratıklar değil. Ben de çocuğumu silahsız bir biçimde büyütmeye çalıştım. Savaş çağrıştıracak hiçbir oyuncak almadım. Ama günün birinde farkettim ki plastik su şişeleri ve ağaç dallarından silah yapmış kendine. Oyuncaklar, savaş oyunları veya Wargaming şirketi değil kötülüğün sebebi. Onlar sonuç. Sebep bizim kafalarımız…