Sony CEO’su iPhone kamerasını ağzından mı kaçırdı?

The Wall Street Journal içinde yayımlanan bir röportajında, Sony CEO’su Sir Howard Stringer, piyasaya çıkacak olan iPhone 4 ile ilgili bilgileri ağzından kaçırmış olabilir mi? Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birinin en tepesindeki tecrübeli yönetici Apple ile yapmaları muhtemelen anlaşmayı yanlışlıkla basınla paylaştı mı?

Wall Street’e verdiği röportajda depremin etkilerinden bahseden Stringer, Sendai’deki fabrikanın tsunami dalgaları yüzünden yıkıldığını söyledi. Stringer bu sözlerinin hemen ardından “iPhone 5 ve 3.2 megapiksel kameralarını şimdiye kadar Omnivision yapıyordu. Bu fabrika en iyi sensörlerimizi üretiyordu ki bunlar da Apple’a iPhone ve iPad’ler için gidiyordu, bu az şey midir” dedi. Bu sözleri yorumlayan sektör yetkilileri, yeni iPhone kameralarını Sony’nin üreteceği, üretmekte olduğu sonucunu çıkardı.

Bu söylentiyi desekleyen en önemli unsurlardan bir tanesi de Apple kameralarını üreten Omnivision’ın bir türlü istenen kalitede ve tarih terminleri içinde 8 megapiksel kamera üretememiş olması.  Bunun yanında Sony Xperia telefonların kamera kalitesinin ise tam Apple’ın istediği özelliklere sahip olduğu söylendi.