Telefonda saadet zinciri dönemi başladı

Telefonda saadet zinciri dönemi başladı

orisTelekomünikasyon alanında başımdan çok şey geçti, artık herşeyi gördüm derken her geçen gün bir kez daha şaşırtmayı başarıyor bu sektör beni. Az önce posta kutuma gelen bir SPAM elektronik posta, yine günümü gün etti… Oris Telekom isimli bir şirket, diyor ki hepiniz zaten telefon filan kullanıyorsunuz. Gelin ben sizi birer telekom şirketi haline dönüştüreyim…

Ne diyorsun abi deyince işin rengi ortaya çıkıyor. Adamlar bayağı Avon ya da benzeri ürünler satar gibi bir zincir kurmuşlar. Hiç uzatmaya gerek yok saadet zinciri bu. Diyorlar ki siz de kullanıyorsunuz çevreniz de telefon kullanıyor. Onlar da mutlaka size soruyorlardır ne kullanalım diye. Gelin bakın biz alternatif telekom şirketiyiz. Bizden alsınlar telekom hizmetini. Biz de ne kadar adam getirirseniz, o adamlar telefonla ne kadar konuşursa size o kadar para verelim.

Vallahi çok mantıklı. Biz bunun daha üst modellerine GSM dünyasında MVNO deniyor. Bayağı da tutan bir iş dalı. Bir ayda bin lira bile para kazanma imkanı tanıyorlar. Bu işler ilerlerse belki Türk Telekom’un sabit hattın erimesine çare bulunur. Kim bilir?

İşte şirketin ilan metni:

Herkes telefon ve internet hizmeti kullanıyor. Yani insanların tanıdıkları, aşina oldukları bir hizmeti farklı bir şekilde sunuyoruz. Sadece çevrenizden birkaç abone getirin. Numara değişikliği YOK. Altyapı değişikliği YOK. Hizmet değişikliği YOK. Bunca zamandır diğer operatörlere kazandırdık. Hem de hiçbir kar gözetmeksizin. Şimdi konuşurken kazanma zamanı. Yüzlerce değil, binlerce değil, sadece her temsilci kendi çevresinden 5 – 10 tane abone getirse, bunu da başkalarına öğreterek onların da bu işlemleri yapmasına yardımcı olursa, zaten binlerce aboneye ulaşmış olacaksınız. Ve artık her abone yaptığınız müşterinin faturasından her ay para kazanacaksınız.
Yapacağınız tamamen bundan ibaret.

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş