Trolü bol olan partiye laf eden iki kez düşünsün

trolGazetelere yansıyan, sessiz sedasız bir haber: AK Partililere hakarete ceza

“Ne var bunda eğer biri hakaret ederse bunun bir cezası olmalı” dersiniz elbette. Buna katılıyorum. Ama bakın olay başbakan ya da cumhurbaşkanına hakaret değil. Partiye hakaret. AK Parti mitingine katılanlara ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan Damla D. 10 bin 120 lira adli para cezasına çarptırıldı.

Olayın en enteresan yanı şu: İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Tuzla AK Parti Gençlik Kolları Üyesi Metin Çalgan’ın şikayeti üzerine, sanık Damla D. hakkında Facebook’ta o dönem başbakanlık görevinde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından düzenlenen mitinglere katılan AK Partililere ‘hakaret’ suçundan 2 yıl 4 aya kadar hapis cezasına çarptırılması istemiyle dava açıldı.

Vatan gazetesi haberine göre AK Partili Çalgan şunu söylemiş:”Bu emsal bir karar. İlk kez siyasi parti üyelerine hakaret eden kişi hakkında siyasi partiye üye birisi tarafından yapılan şikayetle ceza davası açılarak karar verildi. Bu ceza mahkemesi olduğu için kişi hakkında verilen adli para cezaları devletimizin hazinesine girecektir. Herkesten tehdit, hakaret gibi paylal şımlarını yayından kaldırılmasını rica ediyoruz.”

Bundna sonra insanlar sevdikleri parti markalarını sosyal medyada koruyacak, birisi onlar için bir şey söylediğinde sıkılayıp mahkemeye gidecek. Artık AKP gibi baz seçmeni ve trolü bol olan partilere laf söyleyecek olanlar iki kez düşünsün.