Türk satıcılarına Doğu Avrupa kapıları açılıyor

Çok fonksiyonlu bir e-ticaret yönetim programı olan Propars, Polonya e-ticaret pazarındaki en büyük oyuncu Allegro ile işbirliği yaptı. Doğu Avrupa’nın rakipsiz e-ticaret sitesi Allegro, dünyada ilk 10’da yer alan bir alışveriş sitesi. Propars’ın, Allegro ile yaptığı anlaşmayla, ödemelerinizi nasıl alacağınız, kargolarınızı nasıl ulaştıracağınız gibi konularda rehberlik yapıyor. Dil engeli gibi problemleri de ortadan kaldıran Propars, kullanıcılarına büyük kolaylık sağlıyor.

Polonya, e-ihracat alanında sağladığı birçok avantaj ile Avrupa pazarında son zamanlarda öne çıkıyor. Polonya’nın en büyük e-ticaret sitesi olan Allegro, Avrupa’nın en büyük dördüncü e-ticaret sitesi. Allegro, Avrupa’da dördüncü olmakla kalmıyor, dünyanın da en büyük 10 pazaryeri arasında yer alıyor. Allegro, Propars İş Geliştirme Müdürü Ayşe Terzi tarafından Propars bünyesine eklendi.

Doğu Avrupa’da satış yapmak isteyen satıcılar, Propars sayesinde dakikalar içinde Allegro gibi 205 milyon ziyaretçi sayısına sahip olan pazaryerlerinde yer alabilecekler. Satıcılar, Propars’ın sağladığı hizmet ve Allegro aracılığı ile e-ticaret hacmi geniş, kullanıcı sayısı fazla olan ülkelerde ürünlerini satışa çıkarabilecekler.

TÜRK ŞİRKETLER DOĞU AVRUPA EN BÜYÜK PAZARINA BİR TIK UZAKTA

Propars sayesinde, bütün siparişler tek bir ekrandan yönetilirken, stoklar otomatik olarak güncelleniyor. Uygulama, iş ortaklarına pazaryerlerindeki mağazaları açarak satışta olan ürünlerin takibini de yapıyor.

Doğu Avrupa/Polonya pazarına açılmak isteyen satıcıların çekindiği konular arasında olan dil bariyerini de müşterisi için çözen uygulama, Türkçe ara yüze sahip. Propars ile kategori ve ürün özelliklerini Türkçe olarak seçebiliyorsunuz. Ürün bilgileriniz ise Polonya’nın anadili olan Lehçeye göre sistem üzerinden otomatik olarak çevriliyor.

2020 YILINDA POLONYA’NIN %83’Ü E-TİCARETİ KULLANDI

38 milyona yakın nüfus arasından 25.4 milyon tüketicinin online alışveriş yaptığı Allegro’da yıllık kişi başı sepet tutarı 456 Euro. 15 ile 79 yaş aralığındaki kitlenin %83’ü online alışveriş sistemini kullanmış.