Türk Telekom’dan BiP’e büyük destek

Türk Telekom’un gençler için yarattığı dünyaya verdiği isim Selfy. Muhtemelen bu saatten sonra artık herkes bir şekilde bu hizmetin ne olduğunu ve neleri kapsadığını biliyordur. Geçtiğmiz günlerde başlayan Selfy reklamlarında çok iginç bir detay dikkatimi çekti: Türk Telekom reklamda Selfy kullananların bedava kullanacakları WhatsApp gibi uygulamaların arasına en büyük rakibi Turkcell’in BiP’ini koydu.

Şimdiye kadar şirketler arasında görmeye alıştığımız türden bir rekabet değil bu. Birbirlerine altyapı vermeyen, birbirleriyle veri dahi paylaşmayan, devlyet zoruyla bile ortak bir nokta bulamayan bu iki şirket arasında atılan adım gerçekten de dikkat çekici.

Turkcell BiP’e çok ciddi yatırım ya;ptı. Çeyrek açıklamalarında fiberden çok BiP ile ilgili istatistikleri veriyor. Buna gelen Türk Telekom’un desteği eğer mecburiyetten olsaydı sessiz sedasız yapılabilirdi. Ama Türk TElekom büyük şirket olmanın gerekliliğini yerine getirerek BiP’i reklamlarının tam ortasına getirip koydu.

Bu gelir olarak önemsiz ama birlikte varolma adımları adına süper cesaretli hareketi destekliyor ve buna cüret edenleri yürekten kutluyorum.