Turkcell Europe Almanya’dan ilk Turkcell sinyalini gönderdi

Turkcell geçtiğimiz yılın sonunda duyurduğu Turkcell Europe etkinliğinin ik adımını attı. Turkcell, yüzde 100 kendi iştiraki olan Turkcell Europe ile bugün Almanya operasyonunun başladığını açıkladı. Abonelerine, Türkiye’de ve Almanya’da iddialı ses ve data teklifleri yapmaya hazırlanıyor.

Turkcell Europe, satışların 4 Nisan 2011’de ilk etapta 1200 noktada başlayacağını açıkladı. Genel merkezi Köln’de yer alan Turkcell Europe, Almanya’da yaşayan Türklerin ve Türkiye ile yoğun ilişkileri bulunan insanların tüm iletişim ve teknoloji ihtiyaçlarını sağlamayı hedefliyor. Ülkenin en gelişmiş ve en hızlı 3G altyapısıyla en kaliteli ürün ve servisleri aboneleriyle buluşturacak olan Turkcell Europe, Türkiye’den Almanya’ya bugüne kadar yapılan en büyük yatırımlardan biri olma özelliğini de taşıyor.

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, “Turkcell Europe olarak hizmette, teknolojide, fiyat avantajında en iyiyi, müşterilerimize sunma prensibimizi Almanya’ya da taşıyoruz. Turkcell Europe’un Alman pazarına girişi ile birlikte 9 ülkede 242 milyonluk bir nüfusa hizmet götürür hale geldik. İlk olarak hedefimizde bu ülkede yaşayan yaklaşık 3 milyon vatandaşımız bulunuyor. Ama kısa süre içinde Alman pazarında güçlü bir oyuncu haline gelmeyi, Turkcell Europe ile operasyonlarımızı vatandaşlarımızın yoğun olarak yaşadığı diğer Avrupa ülkelerine doğru genişletmeyi hedefliyoruz. Almanya’ya gerçekleşen göçten 50 yıl sonra iki ülkeyi, vatandaşlarımızı kurduğumuz mobil iletişim köprüsü ile birbirine bağlamak bize gurur veriyor” dedi.

Artık tüm Turkcell Europe aboneleri ister ön ödemeli ister faturalı olsunlar; Türkiye’yi ve Almanya’yı her yöne dakikası 9 Euro Cent’e arayabilecekler. Turkcell hattıyla Türkiye’den Turkcell Europe abonelerini arayanlar ise, 10 dakikası 50 kuruştan sevdikleriyle doyasıya konuşabilecek.

Ön ödemeli şekilde, Turkcell Europe’lu olmayı tercih edenleri iki cazip seçenek bekliyor. 15 Euro’ya satın alınabilen “Extra 100” paketinde; Turkcell Europe aboneleriyle sınırsız mesajlaşma ve konuşma, Türkiye ile (Turkcell ve sabit hatlarla) 100 dakika konuşma hakkı bulunuyor. Lansmana özel olarak, ilk 6 ay boyunca “Extra 100” paketi alanlara Almanya’daki cep telefonlarıyla ve sabit hatlarla her yöne 100 dakika konuşma hediye edilecek. İkinci paket “Extra 250” ise 30 Euro. Paket, Turkcell Europe aboneleriyle sınırsız mesajlaşma ve konuşma, Almanya’daki sabit hatlarla sınırsız konuşma, Türkiye ile Turkcell ve sabit hatlar da dahil her yöne 250 dakika konuşma içeriyor. Yine lansmana özel olarak 6 ay boyunca sunulacak fırsat ile Turkcell Europe’tan “Extra 250” paketi alanlar Almanya’da cep telefonlarıyla 250 dakika bedava konuşma şansı elde edecek.

Turkcell Europe abonelerine, artık Türkiye’ye geldiklerinde Almanya ve Türkiye yönüne çok avantajlı fiyatlarla konuşma şansı da sunulacak. Böylece Almanya’dan Türkiye’ye gelenler için SIM kart ve dolayısıyla numara değiştirme zorunluluğu ortadan kalkıyor. Çünkü Turkcell Europe aboneleri Türkiye’deyken hem Almanya, hem Türkiye için her yöne dakikası 20 Euro Cent’e konuşmanın tadını çıkaracaklar. Turkcell Europe müşterileri Türkiye’de arandıklarında, klasik roaming tarifelerinin aksine, ücretlendirilmeyecekler.

Turkcell Europe, Almanya lansmanına özel olarak abonelerine sürpriz fırsatlar ve armağanlar da sunmaya hazırlanıyor. Turkcell Europe’u tercih edenler için Turkcell’in tüm mobil servisleri 30 Haziran 2011 tarihine kadar bedava olacak. Bu fırsatla birlikte Almanya’da yaşayan vatandaşlarımız spordan ekonomiye, astrolojiden hava durumuna olup biteni anında cebinden öğrenebilecek. Tuttukları takımın golleri “Goller Cepte” uygulaması ile anında ceplerine gelirken, sevdikleri tüm parçalar “Çalarken Dinlet”le kulaklarını şenlendirecek.

Turkcell Europe’un ilk abonelerine sunduğu özel hediyeler bununla da sınırlı değil. Turkcell Europe lansmanını takip eden 1 ay boyunca Turkcell’liler Almanya’daki Turkcell Europe abonesi yakınlarıyla ilk 10 dakikası bedava görüşebilecekler. 30 Nisan 2011’e kadar sürecek hediye kampanyası ile 10 dakikadan sonrası da dakikası 50 kuruştan hesaplanacak.

Turkcell Europe, mobil internet tutkunlarını da düşünerek cazip bir fırsat oluşturdu. Faturalı hat sahipleri 6 ay boyunca 50 MB’lık sınırlı internet paket için hiçbir ücret ödemeyecek, bedava internetle bedava mobil uygulamaların keyfini sonuna kadar çıkaracak.

2011 Avrupa Turnesi kapsamında konserler veren Tarkan, Almanya’daki konserlerinde birbirinden güzel şarkılarını Turkcell Europe aboneleri için seslendirecek. 3 Nisan’da Stuttgart, 21 Nisan’da Münih, 24 Nisan’da Düsseldorf, 29 Nisan’da Frankfurt ve 30 Nisan’da Berlin’de gerçekleşecek 5 Tarkan konserinde Turkcell Europe abonelerini çeşitli sürprizler bekliyor olacak ve şanslı Turkcell Europe aboneleri Tarkan’la tanışma fırsatı bulacak.