Turkcell ulaşılamayan abone mesajının içine kayıpların mesajlarını ekliyor

Teknolojiyi insanlığın faydası için kullanan Turkcell, şimdi de yakınlarını kaybetmiş ailelere teknolojisiyle destek oluyor. Buna göre 30 Nisan’da sadece bir günlüğüne, Turkcell’den Turkcell’e yapılan aramalarda telefon kapalıyken devreye giren “Aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor” mesajına ek olarak, yakınını kaybeden aileleri temsilen, kendisi de kardeşini kaybeden YAKAD başkanı Zafer Özbilici’nin sesinden bir mesaj dinletilecek. Turkcell bu sayede ailelere destek olarak toplumda bu konuda oluşturulan bilince katkı sağlanmayı hedefliyor.  

Turkcell’in hayata geçirdiği bu projeyle kayıplarına ulaşmak isteyen ailelere bir destek daha sağlanmış olacak. Bunun yanı sıra mesajı dinleyerek, ulasilamayanlar.com sitesini ziyaret eden Turkcell kullanıcıları, yeni kayıpların yaşanmaması için bilinçlendirilecek.

Bir yorum: Yapılan harika bir hareket. Her ne kadar ABD’de süt kutularının üstüne konan kayıp çocuk resimlerinin gerçek hayata bir katkısı olmadığı söylense de her şey sıfırdan büyüktür. Bir tane bile kaybın geri dönmesi sağlansa bunun katkısını ölçebileceğimiz bir başka değer yok. Ama belki de bundan da önemli katkı insanların kayıplara karşı farkındalığının artması olur. Destekliyor, emeği geçenleri tebrik ediyorum.