Eurovision 2012 Şarkı Yarışmasında Azerbaycan’da bulunan her üç GSM operatörünün 2G ve 3G ses, data ve SMS iletişim altyapısını başarıyla sağlayan Komtel Technologies bu proje ile GTB Awards 2012 ‘de “Yılın En Yenilikçi Projesi” ödülüne layık görüldü.

13 Haziran 2012- Dün akşam gerçekleştirilen törende ünlü İngiliz Telekomünikasyon Dergisi “Global Telecom Business” dergisinin her yıl telekomünikasyon alanında dünyanın en yaratıcı projelerini ödüllendirdiği GTB Innovation Awards’ta Komtel Technologies, Eurovision 2012 Şarkı Yarışması için Azerbaycan’da Bakü Crystal Hall projesi ile “Bina İçi Kapsama” kategorisinde “Yılın En Yenilikçi Projesi” ödülünü aldı.

Eurovision 2012’de her üç operatör üzerinden toplam 30.000 seyircinin aynı anda tele oylama yapabilmesine olanak sağlayan sistemi Komtel Technologies 19 gün gibi kısa bir sürede anahtar teslim olarak başarıyla gerçekleştirmişti.

Telekomünikasyon sektörünün üst düzey yöneticilerine sektörün önemli haberlerini ve analizlerini sağlayan İngiliz yayın Global Telecom Business her yıl düzenlediği ve tüm dünyadan sektörün önde gelenlerinin katıldığı ödül töreninde operatör ve sağlayıcı firmaların dahil olduğu telekomünikasyon projeleri beş farklı kategoride ödüllendiriliyor. Ödül alan projeler ayrıca dergide ve web sayfasında yayınlanacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.