Twitter HQ’da sürekli yeni bir şeyler oluyor. Büyük bir hızla büyüyoruz. Basitlik, şeffaflık ve dünya üzerindeki herkese ulaşma çabamız durmaksızın devam ediyor. Son zamanlarda gerçekleştirdiğimiz gelişmelerin bazıları hakkında bilgi almak isteyebileceğini düşündük:
Buna ek olarak, Gizlilik Politikamız ve Hizmet Şartlarımız‘da da bir takım güncellemeler yaptık.
Gizlilik Politikamız’da yaptığımız başlıca değişiklikleri ve daha fazla bilgi almak için kullanabileceğin bağlantıları aşağıda bulabilirsin:
  • Topladığımız bilgilere ve bu bilgileri, hizmetlerimizi kullanıcılarımıza ulaştırmak ve Twitter’ı geliştirmek amacıyla nasıl kullandığımıza dair daha ayrıntılı açıklamalar sunduk. İşte bir örnek: Twitter buton ve bileşenlerine sahip internet sitelerine yapılan son ziyaretleri temel alan, yeni kişiye özel öneriler özelliğimiz, birçok ülkeden bazı kullanıcılara yaşatmaya başladığımız bir deneyim. Burayatıklayarak daha fazlasını öğren.
  • Tercihlerini, topladığımız bilgileri kısıtlayabileceğin, değiştirebileceğin veya ortadan kaldırabileceğin şekilde düzenleyebileceğin çok sayıda yolu belirttik. Örneğin; artık, kişiye özel öneriler için kullanılan bilgilerin toplanmasını engelleyen Takip Etme (DNT) tarayıcı ayarını destekliyoruz.
  • Bilgilerinin başkalarıyla paylaşılabileceği sınırlı koşulları açıkladık (örneğin, bize bunu yapmamız konusunda izin verdiğin veya bilginin gizli ya da kişisel olmadığı durumlar). Daha önemlisi, gizlilik politikamızın amacı, senin üçüncü tarafların sana ait bilgileri alma taleplerini reddetme hakkını kısıtlamak değil.
Twitter Ekibi