Vodafone tableti önce gençlere getirdi

Vodafone, ‘herkese mobil internet’ stratejisi doğrultusunda ilk operatör markalı tabletini Vodafone Grubu’yla aynı anda sunuyor. Gençlerin mobil internete makul fiyatlarla ulaşma ihtiyacından hareket eden Vodafone, gençlere yönelik Vodafone Smart Tab 10 satışına başladı. Vodafone’un gençler arasında teknoloji kullanımını yaygınlaştırmak ve onları teknoloji okur-yazarı yaparak Türkiye’nin bilgi toplumuna dönüşümünü destekleme hedefi doğrultusunda, gençler Vodafone Smart Tab 10’a günde sadece 1 TL’ye sahip olabilecek. Vodafone Smart Tab 10, Mart ayından itibaren diğer Vodafone abonelerine ise ayda 49 TL fiyatla sunulacak.

1.2 GHz frekansında çalışan çift çekirdekli işlemcileri ile dikkat çeken Vodafone Smart Tab 10, 1 GB ara bellek garantisiyle satışa sunuluyor.
Mevcut depolama alanı, MicroSD kart ile 32 GB’a yükseltilebiliyor. 1280 x 800 piksel çözünürlük sunan 10 inç ekran büyüklüğündeki tabletin arka yüzeyinde 5, ön yüzeyinde ise 2 MP kamera yer alıyor. Cihaz Google Android 3.2 işletim sistemiyle birlikte geliyor.

Editörden not: Vodafone’un internet sitesindeki reklamlarda en yeni işletim sistemi Android 3.2 Honeycomb deniyor, bilindiği gibi 4.0 işletim sistemi çıktı, ilgili ürünleri Türkiye’ye bile geldi. İkinci notumuz da ürünü öncelikli olarak gençlere günde 1 TL’ye çıkmak çok iyi bir taktik. Ama sonrasında ürün için ne kadar ödeneceği internet sitesinde çok açık değil. Yani ürünün toplam sahip olma maliyeti sitede belirtilirse harika olur.