Bu açıklama, Xiaomi Corporation (“Şirket” ve bağlı kuruluşları “Grup”) tarafından gönüllü olarak yapılmıştır.

Şirketin 15 Ocak 2021, 31 Ocak 2021 ve 14 Mart 2021 tarihli açıklamalarına atıfta bulunulmuştur.

ABD District of Columbia Bölge Mahkemesi, 25 Mayıs 2021 tarihinde saat 16.09’da (Doğu Standart Saati) ABD Savunma Bakanlığı’nın 14 Ocak 2021 tarihinde Xiaomi’yi “Komünist Çin Askeri Şirketi” (CCMC) olarak belirlemesini iptal eden kesinleşmiş kararını yayınladı. Kesinleşmiş kararla birlikte ABD vatandaşlarının ve tüzel kişilerin Xiaomi menkul kıymetlerini satın alma veya tutma yetkisine ilişkin tüm kısıtlamalar resmen kaldırılmış oldu.

Xiaomi olarak dünya genelindeki tüm kullanıcılarımızın, iş ortaklarımızın, çalışanlarımızın ve hissedarlarımızın bu süreçte bize verdikleri destek ve güven için teşekkür ediyoruz. Açık, şeffaf, borsada işlem gören ve bağımsız bir şirket olarak faaliyet gösteren ve yönetilen bir şirket olduğumuzu yineliyoruz. Xiaomi olarak kullanıcılarımıza güvenilir tüketici elektroniği ürünleri ve hizmetleri sunmaya, dünyadaki herkesin yenilikçi teknolojilerle daha iyi bir yaşam sürmelerini sağlamak için en adil fiyatlarla harika ürünler sunmaya devam edeceğiz.

Hissedarların ve potansiyel yatırımcıların, şirket menkul kıymetleriyle işlem yaparken dikkatli olmaları tavsiye edilmektedir.

Yönetim Kurulu Emriyle

Lei Jun – Xiaomi Corporation Başkanı

Hong Kong, 26 Mayıs 2021

Bu açıklamanın yapıldığı tarihte Kurul, Başkan ve İcra Direktörü olarak Lei Jun, Başkan Yardımcısı ve İcra Direktörü olarak Lin Bin, İcra Direktörü olarak Liu De, Yönetim Kurulu Üyesi olarak Liu  Qin, Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak Dr. Chen Dongsheng, Prof. Tong Wai Cheung Timothy ve Wong Shun Tak’tan oluşmaktadır.